10 بهمن 1402 - 20:56
در هفتمین دور رایزنی‌های سیاسی ایران و ازبکستان مطرح شد:

باقری: باید اهتمام بیشتری برای توسعه مناسبات ایران و ازبکستان داشته باشیم

باقری: باید اهتمام بیشتری برای توسعه مناسبات ایران و ازبکستان داشته باشیم
معاون وزارت امور خارجه در دیدار با معاون وزارت خارجه ازبکستان گفت: باید اهتمام بیشتری برای توسعه مناسبات دو طرف داشته باشیم.
کد خبر : ۱۵۹۸۹۶

به گزارش ایبنا: هفتمین دور رایزنی‌های سیاسی وزراتخانه‌های امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان در شهر تاشکند برگزار شد.

در این نشست که به ریاست علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و بهرام‌جان اعلایف، معاون اول وزرات خارجه ازبکستان برگزار شد، آخرین وضعیت و چشم انداز همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرفین ضمن اشاره به روابط رو به رشد دو کشور، بر برگزاری منظم رایزنی‌های سیاسی با هدف تسریع همکاری‌ها در حوزه‌های گوناگون تأکید کردند.

باقری گفت: باید با توجه به ظرفیت‌های موجود، اهتمام بیشتری برای توسعه مناسبات فی ما بین در ابعاد و حوزه‌های مختلف داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای تقویت همکاری ها، هیچ محدودیتی نداریم.

اعلایف نیز با اشاره به اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، رشد کشورمان در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری را با وجود تحریم‌ها باعث مباهات دانست.

معاون اول وزرات خارجه ازبکستان در ادامه از آمادگی کشورش برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی نظیر شانگهای، سازمان همکاری اسلامی، اکو، عدم تعهد و سازمان ملل خبر داد.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر