13 بهمن 1402 - 15:37
عضو کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد؛

جلوگیری از جهش ارزی در شرایط حساس منطقه‌ای/ نظارت بانک مرکزی بر بازار تقویت شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با ثبات ماه‌های قبل و سیاست بانک‌مرکزی اکنون شاهد نوسانات نسبتا اندک بازار هستیم.
کد خبر : ۱۵۹۹۶۶

لطف الله سیاهکلی؛ نماینده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار ایبِنا گفت: امروز بازار ارز کشور ما در حساس‌ترین شرایط امنیتی منطقه به کار خود ادامه می‌دهد و در حالی که پتانسیل جهش بالا هم وجود داشت اما با ثبات ماه‌های قبل و سیاست بانک مرکزی در حال حاضر شاهد نوسانات نسبتا اندک بازار هستیم.


وی افزود: در حالی که برخی از کارشناسان تکانه‌های سنگین‌تری را برای بازار ارز در شرایط خاص امروز منطقه پیش بینی می‌کردند شاهد هستیم که بازار ارز ما کمترین تاثیر پذیری را از حوادث امنیتی منطقه داشته و دارد.


نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته مطلوب ما این قیمت ارز نیست و ما پتانسیل آن وجود دارد که شاهد کاهش قیمت ارز در کشورمان باشیم؛ اما با توجه به اتفاقات سیاسی امنیتی منطقه این انتظار وجود داشت که قیمت ارز به رقم‌های بسیار بالاتر برسد که خوشبختانه اینگونه نشد.


سیاهکلی خاطرنشان کرد: البته در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که تصویب قانون جدید بانک مرکزی و سیاست تثبیت نیز در ایجاد ثبات ارز در بازار بی تاثیر نبوده و با افزایش اقتدار و اختیارات رئیس کل بانک مرکزی در این قانون ما شاهد اعمال نظارت بانک مرکزی به شکل قوی‌تر و بهتر بر وضعیت بازار ارز کشور هستیم.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر