10 فروردين 1403 - 12:34

زمان برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اعلام شد

زمان برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اعلام شد
همزمان با اعلام شعار جهش تولید با مشارکت مردمی، زمان مانور رویداد صنعت مالی برای معرفی توانمندی‌های کشور در تامین مالی تعیین شد.
کد خبر : ۱۶۱۷۳۱

به گزارش ایبنا، همزمان با نامگذاری شعار امسال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد صنعت مالی کشور با حضور پر رنگ وزارت اقتصاد و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه آن و همچنین شرکت‌های معتبر فعال داخلی و خارجی در حوزه‌های بورس، بانک و بیمه طی ۱۹ الی ۲۲ مرداد ماه امسال با رویکرد معرفی توانمندی‌های داخلی برای تامین مالی چرخه تولید در اقتصاد مردمی برگزار می‌شود.

این نمایشگاه که همه ساله در جهت افزایش ارتباط و آگاهی مردم کشور از بازار مالی و خدمات آن، بالا بردن سواد مالی، ارائه توانمندی‌های داخلی بویژه تامین مالی در هر سه حوزه بورس، بانک و بیمه از طریق آموزش و فرهنگسازی برگزار می‌شود، مانور صنعت مالی ایران در برابر شدیدترین تحریم‌های ظالمانه غرب بر علیه این صنعت نیز به شمار می‌رود.

تاکنون پانزده دوره از این رویداد با موفقیت در کشور برگزار شده و شانزدهمین دوره این نمایشگاه در ۱۹ الی ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۳ در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران با رویکرد مشارکت مردم در جهش تولید کشور برپا می‌شود.

رویداد فاینکس به عنوان رویداد مهم فرهنگ ساز بازار سرمایه مسیری برای ارتباط موثر و گسترده ارکان و نهاد‌های مالی با عموم مردم و جامعه مخاطبین آن است تا با ارایه ویترینی از دستاورد‌ها و ابزار‌های مالی و سرمایه گذاری در این بازار، امکان تقویت اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اصلی صنعت مالی کشور را فراهم آورد.

نمایشگاه تخصصی بورس، بانک و بیمه فرصت خوبی برای نهاد‌های ارائه‌کننده خدمات مالی است. نگاهی به رویداد‌های برگزار شده فاینکس در سال‌های اخیر و رشد چشمگیر ارتقای توان شرکت‌ها و نهاد‌های مالی در معرفی و ارائه اطلاعات به مخاطبان خود نشان از تغییر نگاه و عمیق‌تر شدن دیدگاه‌ها به بازار سرمایه حرفه‌ای است.

تعیین هوشمندانه زمان برگزاری رویداد امسال با توجه به امکان حضور بهتر ناشران و سرمایه گذاران و همچنین سهامداران و تولیدکنندگان صنایع مختلف کشور پس از فصل مجامع شرکت‌های بورسی و همچنین امکان حضور پر رنگ‌تر جوانان و نوجوانان در مقاطع تحصیلی مختلف و دانشجویان و اساتید دانشگاهی اندیشیده شده که می‌تواند به انتقال پیام این رویداد کمک شایانی نماید.

برگزاری نمایشگاه‌های تجاری و مالی در بیشتر کشور‌های جهان با هدف توسعه و ایجاد رونق امری متداول است و در ایران نیز شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی با توجه به شعار سال و اهداف انتخابی خود تلاش می‌کنند، از حضور مردم و مسوولان در دورانی که اقتصاد کشور با مشکلات اقتصادی در کنار تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند بیشترین بهره برداری موثر را داشته باشند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر