20 فروردين 1403 - 19:54

دولت تصمیمی بر افزایش نرخ ارز نیمایی برای کالا‌های اساسی ندارد

دولت تصمیمی بر افزایش نرخ ارز نیمایی برای کالا‌های اساسی ندارد
دولت تصمیمی بر افزایش نرخ ارز نیمایی و یارانه برای واردات کالا‌های اساسی کشاورزی ندارد.
کد خبر : ۱۶۲۰۲۷

به گزارش ایبنا، بنابر اعلام وزارت جهادکشاورزی مسعود امراللهی گفت: طرح این موضوع که افزایش نرخ دلار بر افزایش هزینه‌های دامداری‌ها تاثیر گذاشته است صحت ندارد و شایعه است و نهاده‌های دامی با ارز نیمایی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تامین و تحویل دامداران کشور می‌شود.

وی افزود: ارزی که به سایر کالا‌های اساسی برای واردات پرداخت می‌شود، با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی است و از این رو تغییر نرخ دلار، تاثیری بر قیمت تمام شده کالا‌های اساسی نخواهد گذاشت.

امراللهی، افرادی را که از افزایش قیمت گوشت قرمز با توجه به افزایش نرخ ارز صحبت کرده اند، کاسبان تحریم نامید و گفت: این افراد برای نمایش خود در رسانه‌ها و فضای مجازی شایعه می‌کنند.

وی تاکید کرد: ما مشکلی در تامین کالا‌های اساسی و ارز برای واردات کالا‌های و نهاده‌های دامی نداریم و اظهار نظر‌هایی مبنی بر افزایش قیمت گوشت در هفته‌های آینده با هدف تشویش بازار و اذهان عمومی مطرح می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: هر گونه تغییر در قیمت کالا‌های اساسی بدون مجوز ستاد تنظیم بازار کشور مورد تایید نیست و تخلف محسوب می‌شود.

وی در همین حال از همه تولیدکنندگان و بازرگانان بخش کشاورزی خواست با توجه به ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی که برای واردات کالا‌های اساسی دریافت کرده اند، کالا‌های شان را قیمت گذاری کنند.

امراللهی با بیان این که برای رفاه حال مصرف کنندگان گوشت قرمز گوسفندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین تره بار با قیمت هر کیلوگرم حدود ۳۱۵ هزار تومان بسته بندی و لاشه با قیمت حدود هر کیلوگرم ۲۸۲ هزار تومان عرضه می‌شود، اذعان داشت: در سطح خرده فروشی نیز هر کیلوگرم شقه گوسفندی با قیمت بین ۴۵۰ هزار تا ۵۵۰ هزار تومان بسته به کیفیت گوشت، خرید و فروش می‌شود.

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر