10 ارديبهشت 1403 - 13:33

کاهش نرخ دلار، قیمت طلا و سکه را نزولی کرد

کاهش نرخ دلار، قیمت طلا و سکه را نزولی کرد
کارشناس بازار طلا گفت: افزایش نرخ ارز ناشی از تشدید هیجانات بود و در روزهای آینده بازار ارز و طلا روند کاهش خود را طی خواهند کرد.
کد خبر : ۱۶۲۷۱۲

سید محمود فضل آذر شربیانی، نایب رئیس اول اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران با اشاره به افزایش قیمت طلا در هفته‌های اخیر گفت: دو عامل قیمت دلار بازار غیررسمی و اونس جهانی بر قیمت طلا در بازار داخل تاثیرگذار است.

عضو اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه اونس جهانی در چند ماه اخیر رشد خوبی را تجربه کرد، افزود: اونس جهانی رکورد زنی کرد و تا کانال دو هزار و ۴۳۰ دلار هم رشد داشت، اما در حال حاضر حدود دو هزار و ۳۳۷ دلار است، بنابراین با افزایش شدید قیمت اونس جهانی شاهد افزایش قیمت طلا و سکه بودیم.

شربیانی عنوان کرد: تقریبا هر ۳۳۰ دلار افزایش قیمت اونس جهانی موجب می‌شود تا قیمت طلای داخلی حدودا گرمی ۴۵۰ هزار تومان تقویت شود.

وی اضافه کرد: عامل دیگر افزایش قیمت طلا در کشور ناشی از بالا رفتن قیمت ارز در بازار غیررسمی بود که بعد از فروکش کردن هیجانات، در حال حاضر شاهد سیر نزولی نرخ دلار هستیم و به همین نسبت هم با افت قیمت طلا و سکه در بازار مواجه‌ایم.

این کارشناس بازار طلا اظهار کرد: در زمانی که ایران به پایگاه نظامی رژیم کودک‌کش صهیونیستی حمله کرد، خیلی‌ها فکر می‌کردند که قیمت ارز و طلا به شدت افزایش می‌یابد و بالا می‌ماند، اما در عمل دیدیم که این طور نشد و قیمت ارز و طلا نزولی شد.

نایب رئیس اول اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران تصریح کرد: افزایش نرخ ارز که در چند هفته اخیر شاهد آن بودیم، ناشی از تشدید هیجانات بود و در روز‌های آینده با تداوم تعدیل انتظارات و هیجانات، مسلما بازار ارز و طلا روند کاهش خود را تا رقم‌های منطقی بازار طی خواهند کرد.

منبع: نود اقتصادی

برچسب ها: سکه طلا دلار ارز
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر