11 ارديبهشت 1403 - 08:51

چشم انداز سرمایه گذاری در بورس مثبت است

چشم انداز سرمایه گذاری در بورس مثبت است
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: احتمالا در روز‌های آینده شاهد رشد آرام سهام در بورس هستیم، اما این رشد از نوع رشد در سال ۹۹ نیست.
کد خبر : ۱۶۲۷۳۹

به گزارش ایبنا، پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه درباره اثر برخی اخبار همچون اصلاحی برخی مواد قانون مالیات بر عایدی سرمایه معتقد است، نه تنها بورس بلکه بازار‌های دیگر از جمله ارز، سکه و طلا هم بعد از اعلام تصویب این مصوبه واکنش قابل توجهی نداشتند.


وی با اشاره به اینکه مالیات بر عایدی سرمایه موضوع جدید و مربوط به امروز نیست، افزود: این موضوع در دوره قبل مجلس شورای اسلامی برای اولین بار مطرح شد و اکنون هم به طور کامل تصویب نشده و تصویب نهایی آن مدت زمان طولانی طول می‌کشد.


این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: سال گذشته هم پس از اعلام مصوبه مواد خام پتروشیمی، شاهد ریزش سود سهام در بورس بودیم، اما این مصوبه به تنهایی عامل ریزش سود نبود، عهدی که دولت بسته بود و زیر عهدش زد باعث شد، اعتماد سرمایه گذار از بین برود.


به گفته الیاس کردی، چنین اخباری هم آسیب می‌زند و هم تبعاتی دارد که آن تبعات آسیب زا هستند.


وی با اشاره به اینکه یکسری فاکتور‌های مثبت و منفی در بازار سرمایه وجود دارد که در میزان سرمایه گذاری مردم نقش دارد، یادآور شد: افزایش روند کلی نرخ دلار، بالا بودن نرخ بهره که آسیب زا بوده و انتشار اوراق بالای ۲۰ درصد بوده در کنار قوانینی که در آینده تصویب می‌شود و مشخص نیست که برای سرمایه گذار مثبت است یا منفی، از جمله فاکتور‌های مختلفی است که در این عرصه وجود دارد.


این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه با این شرایط در روز‌های آینده شاهد رشد آرام سهام در بورس هستیم، اما جنس این رشد از نوع رشد در سال ۹۹ نیست، اضافه کرد: با وجود فاکتور‌های اعلام شده، ارزیابی ام این است که چشم انداز سرمایه گذاری در بورس مثبت است.

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر