12 ارديبهشت 1403 - 10:39

لاپید: اگر دولت نتانیاهو برکنار نشود، قیمت‌ها همچنان افزایش می‌یابند

لاپید: اگر دولت نتانیاهو برکنار نشود، قیمت‌ها همچنان افزایش می‌یابند
یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم اشغالگر اسرائیل می‌گوید که اگر دولت کنونی، «اسرائیل» را ترک نکند، قیمت‌ها همچنان افزایش می‌یابد.
کد خبر : ۱۶۲۷۷۳

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از المیادین، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم اشغالگر اسرائیل، با هشدار نسبت به فروپاشی طبقه متوسط، گفت که قیمت‌ها در «اسرائیل» در حال افزایش است.

لاپید در پلتفرم «X» نوشت: «قیمت‌ها در حال افزایش است و طبقه متوسط در حال فروپاشی است و دولت فعلی برای ما گران تمام می‌شود، اگر اسرائیل را ترک نکند، قیمت‌ها همچنان بالا می‌رود.»

در همین راستا، رسانه‌های اسرائیلی از آغاز موج قریب الوقوع افزایش قیمت‌ها از فردا چهارشنبه خبر دادند و نوشتند: علاوه بر قیمت بنزین که در ماه مه مجددا افزایش می‌یابد، لبنیات نیز گران شده و لیست بلندبالایی از افزایش قیمت مواد غذایی و شوینده‌ها وارد مرحله اجرا می‌شود.

اخیرا شبکه عبری «کان» به نقل از یک منبع بلندپایه در وزارت دارایی رژیم اشغالگر گزارش داد: اگر جنگ ادامه پیدا کند، چاره‌ای جز افزایش مالیات نیست. وزارت دارایی اسرائیل در نظر دارد به زودی مالیات‌ها را برای تامین هزینه‌های جنگ در غزه افزایش دهد.

این مساله در راستای ادامه شکست اقتصادی رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر ۲۰۲۳ است. با توجه به افزایش هزینه‌های دولت اشغالگر، کاهش واردات و صادرات، تعطیلی کارخانه‌ها و فروپاشی بخش گردشگری، این ادعا که اقتصاد این رژیم در برابر تأثیرات جنگ مصون است، فروپاشیده است.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر