14 ارديبهشت 1403 - 10:37

همه واحد‌های صنفی باید کد یکتا خود را دریافت کنند

همه واحد‌های صنفی باید کد یکتا خود را دریافت کنند
رئیس اتاق اصناف تهران از اجباری بودن دریافت کد یکتا واحد‌های صنفی خبر داد.
کد خبر : ۱۶۲۸۳۷

به گزارش ایبنا، حمیدرضا رستگار، رئیس اتاق اصناف تهران گفت: یکی از سیاست‌های دولت، خدمات الکترونیک است. یعنی یک سری خدمات نهاد‌های دولتی باید در بستر الکترونیکی انجام شود.

وی افزود: یک سری مجوز‌ها از سوی درگاه مجوز‌ها اعطا شده و در ادامه نیز بحث الکترونیکی شدن روی داد که در دستور کار دولت است.

رئیس اتاق اصناف تهران بیان کرد: الکترونیکی کردن مجوز‌ها نیازمند آن است که تمام کسانی که دارای مجوز کسب و کار هستند برای دریافت تسهیلاتی که دولت ارایه می‌دهد باید کد یکتا را داشته باشند.

وی گفت: کد یکتا متصل به حساب بانکی افرادی می‌شود که فعالیت اقتصادی دارند. پیشتر افراد باید جسم مجوز را با خود می‌بردند و یا استعلامی از نهاد‌های زیربط انجام می‌شد تا اعتبار پروانه کسب بررسی می‌شد. با الکترونیکی شدن و ایجاد کد یکتا نیازی نیست که اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای پروانه کسب هستند مجوز را با خود ببرند.

وی یادآورشد: مهمترین موضوعی که اتاق اصناف و اتحادیه‌ها دنبال می‌کنند آن است که همه فعالان اقتصادی باید پروانه کسب داشته باشند. سپس آنکه این مجوز‌ها مورد تایید درگاه ملی مجوز‌ها باشد.

رستگار اظهارکرد: با کد یکتایی که افراد دریافت می‌کنند هم افرادی که مجوز دارند و یا مجوز قدیمی دارند و نیازمند به روز شدن هستند، عملیات به روز رسانی خود را انجام می‌دهند.

وی گفت: تهران دارای ۱۳۵ اتحادیه و نزدیک به ۵۰۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه هستند و همه آن‌ها باید کد یکتا را دریافت کنند. افرادی که پروانه کسب ندارند حتما باید با این کد یکتا مجوز کسب و کار را دریافت کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران یادآورشد: یکی از موضوعات مهم این است که همه مردم تا پایان این ماه باید برای دریافت کد یکتا به آدرس الکترونیکی اقدام کنند. غیر از آن افراد صنفی می‌توانند به اتحادیه مرتبط مراجعه کنند و اتحادیه‌ها نیز این کد را ارایه می‌کنند.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر