16 ارديبهشت 1403 - 12:18

کاخ سفید دست به دامن افزایش مالیات شد

کاخ سفید دست به دامن افزایش مالیات شد
یک سرمایه دار معروف امریکایی اعلام کرد که احتمالاً دولت این کشور برای تأمین کسری بودجه خود دست به افزایش مالیات‌ها خواهد زد.
کد خبر : ۱۶۲۸۸۷

به گزارش ایبنا؛ به نقل از رویترز، وارن بافت، سرمایه‌دار مشهور آمریکایی، اعلام کرد بر این باور است که دولت آمریکا برای تأمین کسری بودجه فزاینده این کشور به جای کاهش هزینه‌های خود به سمت افزایش مالیات‌ها می‌رود.

 

وی در نشست سالانه سهامداران مؤسسه سرمایه گذاری برکشر هاتاوی در اوما‌ها گفت: من فکر می‌کنم که افزایش مالیات‌ها محتمل است.

 

بافت تاکید کرد که دولت آمریکا یک روزی تصمیم خواهد گرفت که دیگر نمی‌خواهد کسری بودجه انقدر افزایش یابد چراکه تبعات منفی جدی در پی خواهد داشت. از طرفی آن‌ها ممکن است نخواهند هزینه‌های خود را هم کمتر کنند و در نتیجه تصمیم بگیرند که سهم بیشتری از چیزی که متعلق به ماست را از ما بگیرند و ما مجبوریم آن را بپردازیم.

 

دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرده که نسبت کسری بودجه این کشور به تولید ناخالص داخلی از ۵.۵ درصد در سال مالی جاری به ۸.۵ درصد در سال ۲۰۵۴ خواهد رسید.

 

پیش بینی‌ها نشان می‌دهد در صورتی که قانون کاهش مالیات‌ها در آمریکا، مصوب سال ۲۰۱۷، برای سال جدید هم اجرایی شود شاهد بدتر شدن اوضاع کسری بودجه در این کشور باشیم.

 

منبع: مهر

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر