17 ارديبهشت 1403 - 14:43

اوکراین از خطر نکول بدهی رنج می‌برد

اوکراین از خطر نکول بدهی رنج می‌برد
اوکراین در صورت نرسیدن به توافق با دارندگان اوراق قرضه خارجی، با خطر عدم پرداخت بدهی خود مواجه است.
کد خبر : ۱۶۲۹۱۴

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از المیادین، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد که اگر اوکراین نتواند با دارندگان اوراق قرضه خارجی به توافقی برای پرداخت سود اوراق قرضه و رد بخشی از بدهی دست یابد، ممکن است تا ماه اوت نتواند پرداخت کند.

این روزنامه توضیح داد که صندوق‌های سرمایه‌گذاری غربی قبلاً به اوکراین پیشنهاد داده بودند که کی یف پرداخت سود بدهی‌ها را از سر بگیرد و این صندوق‌ها بخشی از بدهی اوراق قرضه را که حدود ۲۰ میلیارد دلار است، پرداخت می‌کنند.


پیش از آن، همین روزنامه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که گروهی از دارندگان اوراق قرضه خارجی قصد دارند اوکراین را تحت فشار قرار دهند تا حداکثر تا سال ۲۰۲۵ پرداخت سود تعهدات خود را آغاز کند.

به گفته این روزنامه، این گروه از رژیم کی‌یف می‌خواهد تا توافقی را منعقد کند که براساس آن پرداخت‌ها در ازای بخشش بخش قابل توجهی از بدهی‌های معوق اوکراین از سر گرفته می‌شود.

همپنین خاطرنشان شد که برخی از دارندگان اوراق قرضه این گروه در مورد این طرح‌ها با مقامات ارشد اوکراینی گفتگو کردند.

در حال حاضر اوکراین آماده می‌شود تا مذاکرات با دارندگان اوراق قرضه را در ماه مه امسال آغاز کند و مشاوران کی یف در تلاش هستند تا ایالات متحده و سایر دولت‌ها را برای مشارکت متقاعد کنند.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر