19 ارديبهشت 1403 - 12:10
مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک؛

هوش مصنوعی در پست‌های پایین جایگزین انسان‌ها می‌شود

هوش مصنوعی در پست‌های پایین جایگزین انسان‌ها می‌شود
مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک گفت: هوش مصنوعی ایجاد شده تا جایگزین انسان‌ها در پست‌های سطح پایین باشد.
کد خبر : ۱۶۲۹۹۲

به گزارش خبرنگار ایبنا؛ علیرضا ماهیار؛ مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک در مراسم رونمایی از آکادمی شرکت ملی انفورماتیک (آکادینو) گفت: بر اساس آماری که استخراج کرده‌‎ایم، حدود ۱.۵ میلیون نفر در حوزه فناوری‌های مالی کار می‌کنند که این تعداد نیرو با توجه به ظرفیت سیستم، شکاف قابل توجهی دارد.

 

وی افزود: هوش مصنوعی ایجاد شده تا جایگزین انسان‌ها در پست‌های سطح پایین‌ باشد و انفورماتیک نیز به این سمت حرکت کرده به نوعی انفورماتیک با حدود ۳۴۰۰ متخصص خود به عنوان یک فروشنده عمل کرده است و همچنین با توجه با خروج نخبگان این آکادمی می‌تواند به آموزش و جذب نیرو اقدام کند.

 

مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک تاکید کرد: در سایر دانشگاه نیز همکاری‌هایی صورت گرفته است و بر اساس همکاری که با دانشگاه‌های مختلف داریم بیش از هزار متخصص شناسایی شده که این موضوع به ما نوید می‌دهد که آینده روشنی در بکارگیری نخبگان در سیستم بانکی کشور مانند فناوری پرداخت، امنیت، هوش دیجیتال و... خواهیم داشت و فرایند جذب و به کار گیری این نیرو‌ها را باقدرت پیش خواهیم برد.

 

ماهیار ادامه داد: در شرایطی که متخصصان به فکر مهاجرت هستند، آکادمی گروه ملی انفورماتیک امکان شناسایی، جذب و اشتغال را فراهم می‌کند.

 

جذب نخبگان رسالت مهم ملی انفورماتیک است

 

نسترن حق جو؛ مدیر آکادمی شرکت ملی انفورماتیک در رونمایی از آکادمی این شرکت (آکادینو) گفت: تغییرات فناورانه‌ای در جهان رخ داده که برای همراهی با این تغییرات نیاز به نیروی انسانی قوی داریم و در آکادمی مفهومی را دنبال می‌کنیم با عنوان یادگیرنده مادام العمر و این موضوع را با هوش مصنوعی پیش می‌ببریم.

 

هوش مصنوعی جایگزین انسان‌ها در پست‌های پایین می‌شود

 

وی افزود: ما برای ورود به دانشگاه برنامه خواهیم داشت و دوره کارآموزی برگزار می‌کنیم تا دانشجو، آینده ایده خود را برای توسعه اقتصاد ترسیم کند و ما زیست بوم کشور را زنده نگه می‌داریم و مانع خروج نخبگان از کشور می‌شویم.


مدیر آکادمی شرکت ملی انفورماتیک تاکید کرد: این شرکت جذب نخبگان به سمت خود را یکی از رسالت‌های خود می‌داند، تا نیروی انسانی به سازمان تعهد داشته باشد، ما می‌خواهیم پلتفرمی ایجاد کنیم تا افراد تجربه‌های خود را بازنشر کنند تا دراین آکادمی شتاب‌دهنده باشیم.

 

دستاوردهای خوب نظام بانکی در بخش مشتریان و خدمات 

 

علی دیوان دری؛ مدیر عامل سابق بانک‌های ملت و پارسیان گفت: جای افتخار دارد که نطام بانکی در شرایط بسیار سخت به موفقیت‌های بزرگ در زمینه‌های مختلف رسیده که مطمئنا در این راه زحمات بسیاری کشیده شده است. بخشی از محدودیت‌های ما بین المللی است که از گذشته وجود داشته و تا امروز هم ادامه داشته؛ با این وجود نظام بانکی دستاورد‌های زیادی به خصوص در بخش مشتریان و خدمات که جزو کشور‌های پیشرو هستیم، داشته‌ است.

هوش مصنوعی جایگزین انسان‌ها در پست‌های پایین می‌شود

مدیر عامل سابق بانک ملت بیان کرد: به عنوان مثال بسیاری از مردم می‌توانند با موبایل امور بانکی را انجام دهند که در این بخش به کمک متخصصین اتفاقات بزرگی رقم خورده و پیشرو هستیم. با وجود تمام محدودیت‌ها، رشد و پیشرفت و موفقیت‌های بزرگی ایجاد شده و در واقع، تکنولوژی‌های نو و نوظهور باید جایگزین نسل قبلی شوند.

 

دیوان دری تاکید کرد: همچنین به مهارت، تخصص و توانبخشی بیشتری نیاز داریم تا نسل جدید مسئولیت‌های بزرگ را به دست بگیرند که این کار از عهده شرکت ملی انفورماتیک بر خواهد آمد.

 

وی با اشاره به این موضوع که دانشگاه برای انتقال دانش ایجاد شده است، افزود: تفاوت در تمرکز و استعدادیابی موجب تفاوت در آکادمی و دانشگاه می‌شود؛ بنابراین وقتی از آکادمی صحبت می‌‎کنیم باید به تفاوت در تمرکز و استعدادیابی توجه کنیم، به عنوان نمونه آکادمی فوتبال فرانسه جایی است که زیدان از آن بیرون آماده و در این زمینه تاکتیک‌های خاصی را ایجاد کرده است.

مدیر عامل سابق بانک‌های ملت و پارسیان تاکید کرد: ما باید متمرکز شویم و با برنامه کار‌ها را انجام دهیم و بنده چند توصیه به مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک دارم، اینکه تمرکز آکادمیک همراه با تخصص دنبال شود مثلا باید با بزرگان این صنعت جلسات انتقال علم را زیر نظر مدیران ارشد برگزار کنند در آکادمیک سقف نداریم تا اجازه رشد بیشتر به متخصصان داده شود.

 

هوش مصنوعی جایگزین انسان‌ها در پست‌های پایین می‌شود

 

غلامرضا گودرزی؛ معاون آموزشی دانشگاه امام صادق در ادامه مراسم رونمایی گفت: تجربه نشان داده که آکادمی حالت امیدواری ایجاد می‌کند؛ بنابراین امیدوار می‌شویم که یک تیم حرفه‌ای ایجاد شود و کار‌ها را پیش ببرد.


معاون آموزشی دانشگاه امام صادق بیان کرد: ما احساس می‌کنیم به درجه‌ای می‌رسیم که دیگر نیاز به آموزش نداریم و یا زمانی که پست مدیریتی می‌گیریم فکر می‌کنیم دیگر نیازی به آموزش نیست، این در حالی است که ما در تمامی لحظه‌ها نیازمند آموزش هستیم.

 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر