24 ارديبهشت 1403 - 11:10

کمبود شدید نیروی کار ماهر در آلمان

کمبود شدید نیروی کار ماهر در آلمان
شکاف کارگران ماهر در آلمان از سال ۲۰۱۰ افزایش یافته است.
کد خبر : ۱۶۳۱۶۲

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از الجزیره، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که اگر شرکت‌های آلمانی بتوانند نیاز‌های خود را به کارگران ماهر پوشش دهند، می‌توانند کالا‌ها و خدمات بیشتری به ارزش ۴۹ میلیارد یورو در سال جاری تولید کنند که نشان دهنده اهمیت ورود مهاجران واجد شرایط بیشتر است.

بر اساس این مطالعه که توسط دو اقتصاددان در مؤسسه اقتصادی آلمان (IW) در کلن تهیه شده است، اگر نیاز فعلی به حدود ۵۷۳۰۰۰ کارگر واجد شرایط برآورده شود، پتانسیل تولید می‌تواند در سال جاری ۱.۱ درصد افزایش یابد و همچنین تا سال ۲۰۲۷ ارزش افزوده می‌تواند به ۷۴ میلیارد یورو برسد.

برخلاف اعداد واقعی تولید، پتانسیل تولید تخمینی از تولیدی است که با بهره برداری کامل امکان پذیر است.


محققان از مکانیزم برون یابی برای تعیین شکاف کارگران ماهر استفاده می‌کنند و محاسبات خود را بسیار محافظه کارانه انجام می‌دهند، زیرا فرض می‌کردند که هر فرد بیکار با شرایط مناسب در آلمان شغلی پیدا می‌کند، که در واقعیت چنین نیست.

 

محققان در این تحلیل نوشتند: به دلیل مفروضات موجود در محاسبات، هزینه‌های واقعی کمبود کارگران ماهر احتمالاً بسیار بیشتر است. طبق این مطالعه، شکاف کارگران ماهر در هر صورت از سال ۲۰۱۰ به وضوح افزایش یافته است.


بر اساس برآورد این دو کارشناس، مهمترین راه برای کاهش کمبود نیروی ماهر، جذب مهاجران واجد شرایط بیشتر است.

 

محققان خاطرنشان کردند: قانون بازنگری شده مهاجرت کارگران ماهر فرصت‌های جدیدی را در اینجا فراهم کرده است.

 

بر اساس تجزیه و تحلیل، به منظور توانمندسازی زنان بیشتر برای کار، ارائه گزینه‌های بیشتر مراقبت از کودکان در مهدکودک‌ها منطقی است. این دو کارشناس همچنین درباره لزوم انجام اصلاحات در محاسبه مالیات همسران صحبت کردند و خاطرنشان کردند که به کارگیری سالمندان نیز ممکن است تاثیر مثبتی داشته باشد.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر