24 ارديبهشت 1403 - 18:40
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

دو برابر سال گذشته تامین مالی می کنیم

دو برابر سال گذشته تامین مالی می کنیم
یکی از مسیر‌های تحقق شعار سال بازار سرمایه است و در سال گذشته حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی را انجام دادیم.
کد خبر : ۱۶۳۲۰۸

به گزارش ایبنا، مجید عشقی عصر امروز،۲۴ اردیبهشت ماه در آئین افتتاحیه دومین همایش بین المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان «کرمان آیدکس ۲۰۲۴» اظهار کرد: این رویداد‌ها در جهت آشنایی بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاران با بازار سرمایه است.

وی ادامه داد: هر جا که مردم حضور داشته باشند، بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود و این مختص مسائل اقتصادی نیست بلکه شامل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و ... نیز می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با یادآوری مشکلات و موانعی که واحد‌های تولیدی در سال گذشته داشتند، اظهار کرد: یکی از مسیر‌های تحقق شعار سال بازار سرمایه است و در سال گذذشته در بخش خصوصی و دولتی حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی دولت و بخش خصوصی را انجام دادیم که این عدد با وجود همه بی مهری‌ها رخ داد.

وی ادامه داد: امسال یک هدفگذاری بسیار بزرگی داریم که دو برابر سال گذشته تامین مالی انجام دهیم.

عشقی فضای حاکم بر بازار سرمایه را زیبنده ندانست و بیان کرد: مسئولان دولتی باید نگاه ویژه‌ای به بازار سرمایه داشته باشند تا به چشم انداز‌ها دست یابیم.

وی بر لزوم داشتن سواد مالی تاکید کرد و افزود: امسال میزان تامین مالی جمعی (مختص صنایع کوچک) برای هر پروژه را افزایش داده‌ایم و به دنبال آن هستیم که این عدد را در سال آینده به حدود پنج برابر برسانیم.

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر