25 ارديبهشت 1403 - 16:29

جهش سهام یک شرکت با انتشار یک عکس

جهش سهام یک شرکت با انتشار یک عکس
پس از انتشار تصویر "کیت گیل" سهام شرکت "گیم استاپ" حدود ۳۷ دلار افزایش یافت.
کد خبر : ۱۶۳۲۳۴

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبنا و به نقل از آناتول، پس از انتشار تصویر یکی از سرمایه گذاران بزرگ شرکت "گیم استاپ" در حساب کاربری خود در پلتفرم «X»، سهام این شرکت که در زمینه فروش بازی‌های الکترونیکی فعالیت می‌کند، عصر دیروز دوشنبه در بازار بورس آمریکا بیش از ۱۱۰ درصد جهش کرد.

 

قبل از اینکه وال استریت معاملات سهام را برای چندمین بار متوقف کند، سهام شرکت "گیم استاپ" افزایش یافت به طوری که با افزایش ۷۴ درصدی در پایه ۳۰.۴۵ دلار بسته شد.

 

سرمایه‌گذار اصلی شرکت، کیت گیل، با نام مستعار "رورینگ کیتی"، تصویری از مردی منتشر کرد که در حال تنظیم وضعیت نشستن خود در حین انجام یک "بازی الکترونیکی" است که بازیکنان این حالت را برای تمرکز بیبشتر در هنگام بازی انجام می‌دهند.این اولین تصویر منتشر شده توسط "گیل" از زمان ناپدید شدن وی در سال ۲۰۲۱ است؛ بنابراین بازگشت او انگیزه‌ای برای شرکت و سرمایه گذاران در سهام "میمز" است به طوری که سهام‌ این شرکت افزایش‌های متفاوتی را در جلسه روز گذشته ثبت کردند.

 

در سال ۲۰۲۱، «گیل» پس از افزایش بیش از ۲۸۰۰ درصدی دارایی برخی از سرمایه‌گذاران، میلیارد‌ها دلار ضرر به «سهام میمز» وارد کرد. او سپس در فوریه ۲۰۲۱ در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در مورد اتهامات کلاهبرداری و میلیارد‌ها ضرر مالی شهادت داد که این زیان ناشی از رویکرد گیل بود.

 

همچنین استفاده سایر سرمایه‌گذاران از سیستم‌های معاملاتی و تبادل اطلاعات مبتنی بر ابزار‌های دیجیتالی پیشرفته که به دور از اصول معاملاتی تایید شده در وال استریت است منجر به سقوط سهام این شرکت شد.

 

 

نویسنده: اصغر علی کرمی
برچسب ها: پلتفرم ماسک گیم
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر