01 خرداد 1403 - 11:15
معاون سازمان ملی بهره‌‌وری:

بهره‌وری اولویت کشور در پنج سال آینده است/ تعریف برنامه ارتقای بهره‌وری در دستگاه‌ها

بهره‌وری اولویت کشور در پنج سال آینده است  تعریف برنامه ارتقای بهره‌وری در دستگاه‌ها
بند یک برنامه هفتم توسعه بر افزایش رشد اقتصادی از محل بهره‌وری تاکید دارد که این مساله گویای اهمیت بهره‌وری در کشور است.
کد خبر : ۱۶۳۴۴۶

به گزارش ایبنا؛ علی کرم‌پور حقیقی؛ معاون سازمان ملی بهره‌‌وری امروز (سه‌شنبه) در جریان دومین روز از همایش ملی بهره‌وری در محل سالن اجلاس سران کشور‌های اسلامی اظهارداشت: امروز بهره‌وری برای آحاد مردم، بخش خصوصی و دولت یک الزام است و باید به آن توجه داشته باشیم.


وی با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور شهید پشتوانه‌ای برای سازمان ملی بهره‌وری بود و همواره در همه استان‌ها و دستگاه‌ها بر این مقوله تاکید داشت و مطالبه نخست خود می‌دانست.


کرم‌پور، به ابلاغ نظامنامه چرخه بهره‌وری در شهریور ماه سال گذشته توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس این نظامنامه دستگاه‌ها و استان‌ها با نگاه مساله محوری، ریشه‌یابی مشکلات و ارائه راهکار‌های پیشران بر موضوعات اصلی خود متمرکز می‌شوند.


این مقام مسئول سازمان بهره‌وری خاطرنشان کرد: امروز حدود ۷۰ درصد دستگاه‌های کشور برنامه ارتقای بهره‌وری‌شان نهایی و ابلاغ شده، همچنین در ۱۱ استان برنامه ارتقای بهره‌وری با تعریف سه تا پنج مساله و ۱۲ اقدام پیشران تعریف شده است.


کرم‌پور گفت: به تازگی نامه‌ای به همه استان‌ها ابلاغ شده که یک تا سه پروژه پیشران بهره‌وری خود را تعریف کنند و به این ترتیب پس از این جریان شاهد بهبودی در شاخص‌های اقتصادی و بهره‌وری کشور خواهیم بود.


وی اظهار داشت: امروز موضوع بهره‌وری فقط از جنبه اقتصادی آن مطرح نیست، بلکه دیدگاه اجتماعی، زیست محیطی و ... نیز به آن وجود دارد و باید بتوانیم این نگاه را در سطح جامعه و دستگاه‌ها غالب کنیم.


همایش ملی بهره‌وری ایران دیروز (دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) با حضور مسئولان در محل سالن اجلاس سران کشور‌های اسلامی آغاز شد.
در این همایش سخنرانان به بحث و بررسی مسائل مختلف از جمله رشد اقتصادی از محل ارتقای بهره‌وری، ارتقای بهره‌وری مبتنی بر مشارکت مردم و تحقق شعار سال پرداختند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر