02 خرداد 1403 - 10:20

نخستین جلسه هیأت دولت به ریاست سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد

نخستین جلسه هیأت دولت به ریاست سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد
نخستین جلسه هیأت دولت بعد از شهادت آیت الله رئیسی به ریاست «محمد مخبر» سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد.
کد خبر : ۱۶۳۴۷۴

به گزارش ایبنا، محمد مخبر در نخستین جلسه هیأت دولت بعد از شهادت آیت الله رئیسی که ساعت ۶ صبح امروز با حضور تمامی اعضا برگزار شد، حادثه جانگداز شهادت آیت الله رئیسی را حاوی دو پیام ویژه دانست و تصریح کرد: حجم استقبال از پیکر مطهر آیت الله رئیسی و سایر شهدای خدمت در تبریز و قم و تهران نشان داد که آرمان‌های امام و رهبری و انقلاب اسلامی در جان مردم نشسته است و با هیچ حادثه‌ای خلل نمی‌پذیرد.

وی آیت الله رئیسی را تربیت شده مکتبی خواند که نماد انقلاب اسلامی است و گفت: حادثه اخیر باعث شد پایبندی مردم به آرمان‌ها و اهداف بزرگ نظام بیشتر نمایان شود.

سرپرست ریاست‌جمهوری پیام دیگر حضور انبوه مردم در مراسم‌های اخیر را به دست آوردن یک بینش عمیق برای خدمت در مسیر الهی دانست و اظهار داشت: آیت الله رئیسی بار دیگر به همه ما اثبات کرد که بزرگترین عمل صالح خدمت صادقانه به مردم در جهت رضایت خداست و اگر این مسیر را پیش برویم، عاقبت به خیر خواهیم شد.

مخبر مجددا از همه اعضا خواست که بدون تعلل و با همان روحیه همیشگی مشی رئیس جمهور فقید را ادامه دهند و در این مدت باقیمانده از دولت به مردم نشان دهند که ثمرات دولت آیت الله رئیسی چه نتایج بزرگی‌برای آینده ایران خواهد داشت.

وی با اشاره به حضور سران و مقامات و هیات‌های دیپلماتیک کشور‌های دنیا در مراسم ادای احترام به آیت الله رئیسی، تصریح کرد: مقامات خارجی و هیات‌های دیپلماتیک و مهمان می‌بایست با همراهی وزرا و در نهایت احترام مورد توجه ویژه قرار گیرند و تکریم شوند.

سرپرست ریاست‌جمهوری همچنین با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده در نشست سران برای انتخابات پیش رو به همه اعضای دولت تاکید کرد تا با تلاش حداکثری برای حفظ وفاق ملی و افزایش رضایت و مشارکت مردم تلاش کنند.

در این جلسه هیات دولت، رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست وزارت امورخارجه گزارشی از نحوه استقبال از هیأت‌های دیپلماتیک در برنامه امروز ارائه کردند.

در ادامه چند مصوبه پیشنهادی در خصوص تسهیل امور گمرکی در پایگاه‌های مرزی، حریم راه‌ها و موافقتنامه‌های همکاری‌های خارجی در دستور کار هیات دولت قرار گرفت و پس از بحث و بررسی تصویب شد.

 

نخستین جلسه هیأت دولت بعد از شهادت آیت الله رئیسی به ریاست «محمد مخبر» سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر