05 خرداد 1403 - 10:20

صرفه‌جویی ۸۳۸ میلیون دلاری در بخش صنایع معدنی با بومی سازی

صرفه‌جویی ۸۳۸ میلیون دلاری در بخش صنایع معدنی با بومی سازی
مشاور ایمیدرو از صرفه‌جویی ۸۳۸ میلیون دلاری حاصل از بومی سازی تجهیزات و قطعات بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
کد خبر : ۱۶۳۵۴۸

به گزارش ایبنا، حسن یونسیان، مشاور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در امور بومی سازی و ساخت داخل از صرفه‌جویی ۸۳۸ میلیون دلاری حاصل از بومی سازی تجهیزات و قطعات بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.


وی افزود: این عملکرد ۱۴۴ میلیون دلار (۲۰درصد) بیشتر از برنامه هدفگذاری شده و ۵۶ درصد بیش از میزان صرفه‌جویی ارزی سال ۱۴۰۱ (۵۳۶ میلیون دلار) است.

یونسیان با بیان اینکه این میزان صرفه‌جویی ارزی محقق شده متمرکز بر سیاست توسعه‌ای ایمیدرو مبنی بر داخلی‌سازی تجهیزات در این حوزه است، گفت: در این برنامه‌ریزی ۱۹ شرکت حوزه معدن و صنایع معدنی مشارکت داشته‌اند.

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل اعلام کرد: ایمیدرو سالانه هدفگذاری کمّی برای صرفه‌جویی ارزی از طریق بومی سازی در بخش تجهیزات، ماشین‌آلات، قطعات یدکی، مواد اولیه و همچنین طرح‌های توسعه‌ای کرده و با ابلاغ آن به شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه؛ برنامه‌ها و پروژه‌های مرتبط با آن را پایش می‌کند.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر