05 خرداد 1403 - 21:41
مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت؛

۱۰ هزار نفر برای تحویل خودرو‌های برقی اولویت‌بندی می‌شوند

۱۰ هزار نفر برای تحویل خودرو‌های برقی اولویت‌بندی می‌شوند
از ۱۴۰ هزار نفر متقاضی خرید خودرو‌های برقی، ۱۰ هزار نفر به صورت قرعه‌کشی در اولویت تحویل این خودرو‌ها قرار می‌گیرند.
کد خبر : ۱۶۳۵۸۱

به گزارش ایبنا، مهدی ضیغمی امروز در نشست خبری که بصورت آنلاین برگزار شد با اشاره به عرضه خودرو‌های برقی در سامانه، اظهار داشت: با ایجاد سامانه عرضه خودرو‌های برقی، عرضه این خودرو‌های وارداتی از هفته گذشته آغاز شد بطوری که متقاضیان باید مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را بصورت وکالتی نزد یکی از بانک‌های واجد شرایط بلوکه می‌کردند و سپس نسبت به انتخاب خودروی برقی مورد نظر خود در سامانه اقدام می‌کردند.

 

معاون وزیر صمت با بیان اینکه مهلت انتخاب خودرو‌های برقی تا ساعت ۲۳:۵۹ امروز شنبه پنجم خرداد است، اظهار داشت: این مهلت قابل تمدید نیست.

 

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: ۱۴۰ هزار نفر با واریز وجه ۱۰۰ میلیون تومان نسبت به وکالتی کردن حساب خود برای خرید خودرو برقی اقدام کرده‌اند و احتمالا همین تعداد نیز برای انتخاب خودروی برقی در سامانه اقدام کنند.

 

وی بیان داشت: تعداد خودرو‌های برقی وارد شده به کشور تاکنون ۱۰ هزار دستگاه است و لذا اولویت بندی برای تحویل خودرو‌های برقی به متقاضیان براساس قرعه‌کشی انجام می‌شود و ۱۰ هزار نفر بر اساس قرعه‌کشی در نوبت تحویل این خودرو‌ها قرار می‌گیرند و در مدت ۹۰ روز که سازمان حمایت تعیین کرده این خودرو‌ها تحویل مشتریان می‌شود.

 

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: بعد از قرعه‌کشی و اولویت‌بندی، ثبت‌نام سایر متقاضیان خرید خودرو‌های برقی ابطال می‌شود و لذا متقاضیان خرید خودرو‌های برقی باید در دوره‌های بعدی که از طریق سامانه اعلام می‌شود نسبت به بلوکه کردن پول در نزد یکی از بانک‌ها اقدام و سایر مراحل ثبت‌نام را طی کنند.

 

وی افزود: بنابراین متقاضیانی که از طریق قرعه‌کشی در اولویت قرار نگیرند دیگر نمی‌توانند خودرو تحویل بگیرند و در دوره‌های بعدی باید نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 

وی بیان داشت: از ۱۴۰ هزار نفری که مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در حساب بانکی برای خرید خودروی برقی ثبت‌نام کرده‌اند هنوز تعدادی نسبت به انتخاب خودروی برقی اقدام نکرده‌اند.

 

ضیغمی اظهار داشت: در صورتی که این افراد تا پایان مهلت انتخاب خودرو نسبت به انتخاب خودروی برقی اقدام نکنند در دوره‌های بعدی نمی‌توانند خودرویی را انتخاب کنند مگر اینکه دوباره نسبت به واریز وجه و ثبت‌نام اقدام کنند به عبارتی برای خرید باید دوباره از ابتدا ثبت‌نام انجام دهند.
وی بیان داشت: برای عرضه خودروی برقی به متقاضیان صف تشکیل نمی‌دهیم و لذا همین تعداد ۱۰ هزار دستگاه را عرضه می‌کنیم.

 

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: براساس ابلاغ به بانک‌ها از دوشنبه هفته جاری بانک‌ها حداکثر ظرف ۴۸ ساعت باید نسبت به آزادسازی پول‌های بلوکه شده متقاضیان اقدام کنند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر