16 خرداد 1403 - 10:20

دشمن به بهانه مسائل هسته‌ای دنبال اثرگذاری بر انتخابات است

دشمن به بهانه مسائل هسته‌ای دنبال اثرگذاری بر انتخابات است
سخنگوی هیات رئیسه مجلس به فضاسازی‌های اروپایی‌ها برای صدور قطعنامه در حوزه هسته‌ای علیه ایران واکنش نشان داد.
کد خبر : ۱۶۳۸۸۳

به گزارش ایبنا، علیرضا سلیمی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فضاسازی‌های اروپایی‌ها برای صدور قطعنامه در حوزه هسته‌ای علیه ایران اظهار کرد: اروپایی‌ها و به طور کل غرب با این بهانه به دنبال ایجاد نگرانی در جامعه و همچنین تاثیرگذاری بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در کشور هستند.

وی افزود: اروپایی‌ها در سال ۹۲ هم این فضاسازی‌ها را علیه کشورمان داشتند و عده‌ای که مدعی بودند زبان دنیا را بلدند و می‌توانند با دنیا ارتباط برقرار کنند در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسیدند، اما در عمل نشان دادند که افراد ناتوانی هستند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: در آن سال آن‌هایی روی کار آمدند که حتی با عربستان هم نتوانستند ارتباطات خود را ادامه دهند و شخص آقای ظریف در مجلس گفت که ما حتی یک بشکه نفت هم نمی‌توانیم بفروشیم.

سلیمی خاطرنشان کرد: در این دوره از انتخابات هم هدف اروپایی‌ها همین است و درصدد هستند تا با این قبیل اقدامات ضمن تحت فشار قرار دادن ایران بر نتایج انتخابات تاثیر بگذارند و گروهی روی کار بیایند که فرامین آن‌ها را اجرا کنند.

وی تصریح کرد: البته ملت ایران هوشیار و آگاه هستند و باید گفت که مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود؛ اما باز هم باید اطلاع رسانی‌های کافی درباره نیت شوم دشمن درباره ملت ایران انجام شود.

سخنگوی هیلت رئیسه مجلس تاکید کرد: واقعیت این است که در دولت شهید رئیسی دیپلماسی التماسی به دیپلماسی فعال و مقتدرانه تبدیل شد و ما شاهد گسترش روابط با دیگر کشور‌ها و همچنین بهبود شرایط اقتصادی و مبادلات اقتصادی و تجاری با دیگر کشور‌ها بودیم.

سلیمی خاطرنشان کرد: در سایه فعالیت‌های شبانه روزی شهید رئیسی و دولت وی بود که هم وضعیت منابع ارزی کشور بهبود یافت و هم در سایه این بهبود، وضعیت متلاطم بازار ارز به میزان زیادی کاهش یافت و به ثبات نسبی رسید.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر