16 خرداد 1403 - 14:50

تهدید صدور قطعنامه علیه ایران جنبه روانی دارد

تهدید صدور قطعنامه علیه ایران جنبه روانی دارد
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: دشمن با تهدید به تصویب قطعنامه علیه ایران، قصد بر هم زدن آرامش بازار و اقتصاد کشورمان را دارد.
کد خبر : ۱۶۳۸۹۵

به گزارش ایبنا، سید یوسف حسینی، رئیس کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران، در واکنش به احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در زمینه هسته‌ای اظهار داشت: ایران سالهاست با اقدامات و جنگ روانی دشمن دست به گریبان است و گا‌ها ضربات سنگینی را متحمل شده و حالا دوباره بهانه‌ای به دست آمریکا و کشور‌های اروپایی افتاده که آرامش بازار و اقتصاد ما را دچار اختلال کنند. آن‌ها به خوبی می‌دانند که جنگ روانی و اقتصادی به مراتب خطرناک‌تر از جنگ مسلحانه است و همواره سعی کردند اقتصاد ایران را از حرکت رو به جلو بازدارند.

وی به آرامش و ثبات بازار ارز و تاثیر مثبت آن بر اقتصاد اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مدتی است قیمت ارز ثابت مانده و بازار از ثبات خوبی برخوردار است، مطمئنا در این خصوص باید به برنامه‌های منطقی و جدی بانک مرکزی اشاره کرد که توانست در اوج مشکلات داخلی و بین المللی، وضعیت ارز را اینگونه مدیریت و کنترل کند. هر چند که برخی عوامل داخلی و خارجی تاب تحمل چنین وضعیتی را ندارند و مدام با بهانه‌ها و ترفند‌های مختلف بدنبال تخریب بازار هستند.

رئیس کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران به روند ثبت نام کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: با توجه به اتفاقی که در دولت سیزدهم رخ داد و آیت الله رئیسی به شهادت رسید، وضعیت خاص و ویژه‌ای برای دولت و کشور بوجود آمد که طبیعتا دشمن را دوباره به فکر خدعه و نیرنگ انداخت؛ بنابراین باید کاری کرد که نقشه دشمن افشاء شود تا مردم درگیر جنگ روانی نشوند.

حسینی ادامه داد: در برهه حساسی قرار داریم، چراکه دولت سیزدهم با توجه به اتفاقی که افتاد، دچار یک فقدان و خلاء شد. در نتیجه متولیان و مسئولان کشور باید با تفکر و برنامه بهتری پیش بروند و این مقطع حساس و سرنوشت ساز را به خوبی پشت سر بگذارند.

وی به نقش بانک مرکزی در وضعیت کنونی اشاره کرد و گفت: به جرات می‌توان گفت رئیس کل بانک مرکزی تاکنون به خوبی توانسته از عهده کار بر آید و وضعیت بازار ارز را سر و سامان دهد. اینکه قیمت دلار برای مدت طولانی در یک کانال مشخص، ثابت مانده اتفاق کوچک و ساده‌ای نیست که خوشبختانه بانک مرکزی موفق به انجام آن شده است. فقط امیدوارم بانک مرکزی بتواند سیاست‌های خود را در ادامه این راه به همین شکل تداوم بخشد تا کشور بتواند از پیچ بزرگی که پیش رو دارد به سلامت بگذارد.


منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر