آمادگی بریکس برای بررسی ارز واحد دیجیتال در نشست سن‌پترزبورگ

آمادگی بریکس برای بررسی ارز واحد دیجیتال در نشست سن‌پترزبورگ
در مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ در روسیه بر آمادگی کشور‌های عضو بریکس برای بررسی عملی ایجاد ارز واحد دیجیتال تاکید شده است.
کد خبر : ۱۶۳۹۷۴

به گزارش ایبنا؛ بیست و هفتمین مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ با حضور بیش از ۱۷ هزار نفر و سه هزار و ۴۰۰ نماینده رسانه از ۱۳۶ کشور و منطقه از پنجم ژوئن شروع شده و تا به امروز ادامه دارد. 

 

به گزارش اسپوتنیک روسیه، مجمع بین المللی اقتصادی پترزبورگ یک رویداد منحصر به فرد در دنیای اقتصاد و تجارت محسوب می‌شود که از سال ۱۹۹۷ هر ساله برگزار می‌شود و از سال ۲۰۰۶ تحت نظارت و مشارکت رئیس جمهور روسیه است.

 

در طول بیست سال گذشته، این مجمع یک بستر جهانی پیشرو برای ارتباط بین نمایندگان جامعه تجاری کشور‌ها و بحث در مورد مسائل اصلی اقتصادی پیش روی روسیه، بازار‌های نوظهور و کل جهان تشکیل داده است.

 

آنتون کوبیاکوف، مشاور رئیس جمهور روسیه و دبیر اجرایی کمیته سازماندهی مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ هم تاکید کرده است: مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ به عنوان یکی از مراکز مستقل توسعه جهانی عمل کرده، یک ماموریت تاریخی منحصر به فرد را برای حفظ توازن جهانی قدرت و ایجاد یک سیستم بین المللی چند قطبی و تأمین شرایط برای توسعه بر اساس دستور کار وحدت بخش و سازنده ناشی از منافع ملی روسیه انجام می‌دهد.

 

کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز به نمایندگی از کشورمان در این نشست حضور یافت و نخستین نشست وزرای حمل و نقل کشور‌های عضو گروه بریکس دیروز جمعه در حاشیه نشست‌های مجمع، با طرح پیشنهاد‌های وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری‌ها در عرصه حمل‌ونقل و لجستیک همراه بود. بذرپاش در این نشست از طریق ویدئوکنفرانس سخنرانی کرد.

 

وزیر راه و شهرسازی ایران طی نطقی در این نشست به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل ایران در حوزه‌های حمل و نقلی و ترانزیت از جمله گذرگاه‌های بین‌المللی شمال - جنوب و شرق – غرب اشاره و آمادگی ایران را برای دیجیتالی شدن زنجیره‌های تامین حمل و نقل و لجستیک، آموزش منابع انسانی و نوآوری‌ها در راستای اهداف بریکس اعلام کرد.

 

آمادگی بریکس برای بررسی ارز واحد دیجیتال در نشست سن‌پترزبورگ

منبع: فارس

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر