19 خرداد 1403 - 18:32
در دیدار علی‌باقری و رتنو مارسودی مطرح شد:

اهتمام اندونزی به تحقق توافقات صورت گرفته در سفر شهید رئیسی به جاکارتا

اهتمام اندونزی به تحقق توافقات صورت گرفته در سفر شهید رئیسی به جاکارتا
وزیر خارجه اندونزی بر اهتمام مقامات عالی کشورش برای تحقق و اجرایی شدن توافقات صورت گرفته تاکید کرد.
کد خبر : ۱۶۳۹۸۷

به گزارش ایبنا؛ علی‌باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری‌اسلامی ایران که برای شرکت در نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی-هشت) در خصوص وضعیت غزه به استانبول سفر کرده است، در حاشیه این نشست با رتنو مارسودی وزیر امور خارجه اندونزی دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: یکی از برنامه‌های اصلی رئیس جمهور شهید کشورمان تمرکز بر توسعه و گسترش روابط با کشور‌های اسلامی از جمله اندونزی به عنوان یکی از کشور‌های مهم آسیا بود.

باقری افزود: سفر دکتر رئیسی به جاکارتا که با استقبال بسیار گرم دولت و مردم اندونزی و برنامه‌ها و توافقات خیلی خوبی همراه شد، در ذهن رئیس جمهور شهید و دولت و مردم ایران ماندگار شد.

سرپرست وزارت امور خارجه بر لزوم برگزاری به موقع و از پیش برنامه ریزی شده کمیسیون مشترک اقتصادی و همچنین کمیته‌های مشترک سیاسی و حقوق بشری در راستای پیگیری اجرای توافقات سفر رئیس جمهور شهید ایران به جاکارتا تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این دیدار، حمایت از مردم فلسطین را وظیفه انسانی و اسلامی کشور‌های اسلامی دانست و تاکید کرد همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم تا در مقابل صهیونیست‌ها بایستند و در عرصه‌های سیاسی، حقوقی، رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی نقش فعال و موثر خود را در حمایت از مردم فلسطین ایفا نمائیم.

رتنو مارسودی وزیر اندونزی نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر رئیسی و برادر خود دکتر امیرعبداللهیان، مراتب تسلیت مجدد خود، دولت و مردم اندونزی را به مردم و دولت کشورمان ابراز داشت.

وی ضمن تایید ارزیابی سرپرست وزارت خارجه کشورمان در مورد سفر بسیار موفقیت آمیز رئیس جمهور شهید کشورمان به جاکارتا، بر اهتمام مقامات عالی و دولت کشورش برای تحقق و اجرایی شدن توافقات صورت گرفته در این سفر مهم تاکید کرد.

خانم مارسودی همچنین ضمن اعلام آمادگی برای تقویت همکاری‌ها بین تهران و جاکارتا در عرصه‌های بین المللی بویژه در دفاع و حمایت از حقوق مردم فلسطین خاطرنشان کرد که تلاش‌های خود را برای حمایت و دفاع از حقوق مسلم و مشروع مردم فلسطین تقویت خواهیم کرد.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر