24 خرداد 1403 - 13:19
فعال اقتصادی در گفتگو با ایبنا:

آرامش ارزی محصول شناخت درست بانک مرکزی از وضعیت بازار است

آرامش ارزی محصول شناخت درست بانک مرکزی از وضعیت بازار است
مدیریت بازار ارز با شناخت درست از عرضه و تقاضا زمینه ساز ثبات و آرامش در بازار ارز شده است.
کد خبر : ۱۶۴۰۳۸

رامین پولادرگ؛ عضو اتاق بازرگانی ایران و عراق در گفتگو با  ایبنا در خصوص چرایی وجود ثبات و آرامش در بازار ارز علی رغم تهدید به تحریم بیشتر و صدور قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: این موضوع به سیاست‌ها و عملکرد درست بانک مرکزی و دولت بازمی گردد، چرا که زمینه‌های خطر و تهدیدات را می‌شناسند و با ابزار‌هایی که در دست دارند مانع از بروز اتفاقاتی شدند که در سال‌های گذشته بنیان‌های اقتصاد را با تلاطمات نرخ ارز از جا می‌کند.


وی در این باره گفت: بانک مرکزی با در پیش گرفتن سیاست ثبات ارزی و اقتصادی تلاش کرد تا تمام هیجانات روانی که روی بازار ارز تاثیر می‌گذاشت را بی اثر و یا کم اثر کند، به نوعی می‌توان گفت این هیجانات از قبل، پیش خور شده لذا حتی بازی‌های سیاسی نیز نمی‌تواند وضعیت را به سمت هیجانی شدن پیش ببرد.


این فعال اقتصادی افزود: قطعنامه شورای حکام و آرامشی که بعد از آن در بازار ارز کشور حاکم بود از این واقعیت مهم پرده برداشت که همه چیز دست غرب و بازی‌های ارزی نیست، بلکه با درست کار کردن و استفاده از ابزار‌های مناسب و مدیریت و شناخت از بازار می‌توان مانع از بروز مسائل و اتفاقاتی شد که اقتصاد ایران را متاثر می‌کند.


پولادرگ در ادامه خاطر نشان کرد: بی تردید مدیریت بانک مرکزی در ثبات بازار ارز بی تاثیر نیست. در هفته‌های گذشته که مباحث بین المللی علیه ما بالا گرفت شاهد بودیم عملکرد درست می‌تواند توطئه‌هایی که به دنبال چالش زایی بیشتر در اقتصاد و بازار ارز ما هستند را خنثی کند.


وی در پایان خاطر نشان کرد: مدیریت بازار ارز با شناخت درست از عرضه و تقاضا زمینه ساز ثبات و آرامش در بازار ارز شده، تقاضای کاذب را از بازار دور کرده و به تقاضای واقعی پاسخ درست و درخوری داده به این خاطر شاهد تشکیل صف‌های طولانی رو به روی صرافی‌ها نیستیم.

نویسنده: میلاد شکری
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر