مودیز: انتخابات زودهنگام بر رتبه اعتباری فرانسه تأثیر منفی خواهد گذاشت

مودیز: انتخابات زودهنگام بر رتبه اعتباری فرانسه تأثیر منفی خواهد گذاشت
مودیز نسبت به پیامد‌های منفی برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی بر رتبه اعتباری فرانسه هشدار داد.
کد خبر : ۱۶۴۱۱۵

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از المیادین، مودیز نسبت به پیامد‌های منفی برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی بر رتبه اعتباری فرانسه هشدار داد و تاکید کرد که این انتخابات خطرات پیش روی کنترل مالی را افزایش می‌دهد.

مودیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که «این انتخابات زودهنگام خطرات پیش روی ادغام مالی را افزایش می‌دهد» و آن را برای رتبه فعلی این کشور در (Aa۲) که یک پله بالاتر از رتبه‌بندی فیچ و استاندارد و پورز جهانی است، «از نظر اعتباری منفی» توصیف کرد.


این بیانیه توضیح داد که «بی ثباتی سیاسی بالقوه با توجه به شرایط مالی دشواری که دولت بعدی به ارث خواهد برد، نشان دهنده یک ریسک اعتباری است» و افزود که در صورت بدتر شدن شاخص‌های بدهی، چشم انداز «ثبات» فعلی برای اقتصاد فرانسه می‌تواند به «منفی» کاهش یابد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از شکست در انتخابات پارلمان اروپا در آخر هفته از حزب راست افراطی به رهبری مارین لوپن، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام قانونگذاری شد.

این انتخابات قرار است در ۳۰ ژوئن، کمتر از یک ماه مانده به آغاز بازی‌های المپیک پاریس و دور دوم آن در ماه جولای برگزار شود.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر