23 خرداد 1403 - 22:09
رییس سازمان راهداری:

ترانزیت در کشور امسال ۷۸ درصد رشد یافت

ترانزیت در کشور امسال ۷۸ درصد رشد یافت
معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای از رشد ۷۸ درصدی ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته خبر داد.
کد خبر : ۱۶۴۱۳۲

به گزارش ایبنا، داریوش امانی روز چهارشنبه در بازدید از تیرپارک پایانه مرزی بیله سوار با بیان اینکه یکی از اهداف کشور و سازمان راهداری افزایش ترانزیت و مبادلات مرزی بین کشور‌های همسایه است، افزود: امیدواریم امسال ۱۶ میلیون تن کالا از کشور ترانزیت شود.

وی نقش پایانه مرزی بیله سوار را در رشد تجاری واقتصادی کشور بسیار مهم اعلام و اظهار کرد: رشد ترانزیت از پایانه مرزی بیله سوار نیز نسبت به ۲ ماه سال قبل ۲۴ درصد است و این پایانه در سال گذشته جزو هفت پایانه مرزی از جهت افزایش میزان ترانزیت در کشور بود.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور گفت: امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها و همچنین مسیر بیله سوار، این مرز نیز تبدیل به مرز اربعینی شود و مردم کشور جمهوری آذربایجان از این طریق وارد کشور شده و از مرز‌های خروجی ما برای تشرف به عتبات عالیات استفاده کنند.

امانی همچنین از اختصاص بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای مسیر‌های اربعینی، پایانه‌های مرزی و بحث زیرساخت‌های اربعینی خبرداد و ادامه داد: از این میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال مربوط به مطالبات سال گذشته و ۱۴ هزار میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌های جدید و در حال اجراست.

وی همچنین از آمادگی کامل این سازمان برای شروع سفر‌های اربعینی و پذیرایی از زائران اربعین در مرز‌ها و پایانه‌ها خبر داد و افزود: افزایش سایبان، تونل‌های سرمایشی، ارتقای زیرساخت‌های پایانه‌ها و به ویژه پایانه برکت در شهر ایلام در حال اجراست.

وی ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در جاده‌های منتهی به پایانه‌های اربعینی توسط این سازمان انجام شده است تا زائران اباعبدالله الحسین (ع) همچون سال‌های گذشته با امنیت خاطر و آرامش به زیارت بروند.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور در ادامه نوسازی ۸۰۰ دستگاه ناوگان راهداری را از مهمترین اقدامات سال گذشته سازمان راهداری عنوان کرد و گفت: این اقدام در ۲۵ سال گذشته بی سابقه بوده است.

امانی با بیان اینکه همه اقدامات مربوط به واردات این ماشین آلات انجام شده است، ادامه داد: نزدیک به ۱۲ دستگاه از این ماشین آلات وارد کشور شده و انتظار داریم با ورود این ادوات بتوانیم بسیاری از پروژه‌های راهداری را به صورت امانی اجرا کنیم.

وی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در راهداری استان اردبیل افزود: سال گذشته بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال پروژه در این استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن شروع شده است و امسال نیز بیش از ۳۰ هزار میلیارد ربال پروژه اجرا می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید از پل انجیرلو که در سیل سال گذشته تخریب شده بود، روند کار را فعال ارزیابی کرد و از افتتاح این پل تا سه ماه آینده خبرداد.

به گفته امانی پروژه‌های بهسازی و روکش آسفالت در استان اردبیل جزو اولویت‌های اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

 

منبع: ایرنا

برچسب ها: ترانزیت وزیر راه
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر