اپل یک تریلیون دلاری شد

اپل یک تریلیون دلاری شد
ارزش برند اپل با رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته، از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرد.
کد خبر : ۱۶۴۱۵۳

به گزارش ایبنا، اپل این هفته از قابلیت‌های هوش مصنوعی خود رونمایی کرد و حالا اعلام‌شده که ارزش برند این شرکت از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرده که رشد ۱۵ درصدی غول سازنده آیفون نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. همچنین ارزش انویدیا تقریباً سه برابر شده است.

 

براساس گزارش رویترز که طبق داده‌های پلتفرم Kantar BrandZ نوشته شده است، اپل در سال ۲۰۲۴ تاج خود به‌عنوان «باارزش‌ترین برند جهان» را برای سومین سال متوالی حفظ کرده است. پس از اپل، گوگل با ۷۵۳ میلیارد دلار و مایکروسافت با ۷۱۳ میلیارد دلار باارزش‌ترین برند‌های جهان هستند.

 

اپل یک تریلیون دلاری شد

 

علاوه‌براین، انویدیا به‌لطف محبوبیت هوش مصنوعی و رونق بازار تراشه‌های هوش مصنوعی، برای اولین‌بار وارد فهرست ۱۰ برند برتر دنیا از نظر Kantar شده است. ارزش برند انویدیا نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته تا به ششمین برند ارزشمند جهان تبدیل شود.

اوراکل (Orcale) که خدمات ابری مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می‌کند نیز اولین حضور خود در بین ۱۰ برند برتر Kantar را تجربه می‌کند و در جایگاه نهم قرار داد. ارزش برند اوراکل با ۵۸ درصد افزایش به ۱۴۵ میلیارد دلار رسید.

Kantar می‌گوید در تحقیقاتش بیش از ۴.۳ میلیون مصاحبه مصرف‌کنندگان در مورد ۵۳۲ دسته‌بندی و ۲۱,۰۰۰ برند مختلف در ۵۴ بازار را پوشش داده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر