27 خرداد 1403 - 17:52

تزریق معادل ۶۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه

تزریق معادل ۶۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه
عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی از تزریق ۶۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه خبر داد.
کد خبر : ۱۶۴۲۴۲

به گزارش ایبنا، سید علیرضا میرمحمد صادقی عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب شده است که معادل ریالی ۵۱۰ میلیون دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار بورس تزریق شود که از این میزان تاکنون حدود ۴۵۰ میلیون دلار به بازار سرمایه تزریق شده و حدود ۶۰ میلیون دلار باقی مانده که این ۶۰ میلیون دلار نیز طی سه مرحله وارد بورس می‌شود.


عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: در اولین مرحله مقرر شد ۲۰ میلیون دلار با نرخ ETS از منابع صندوق توسعه ملی یعنی تقریبا ۸۰۰ میلیارد تومان تا روز سه‌شنبه به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود و صندوق بتواند به وظایف قانونی خود در قبال حمایت از بازار سرمایه و سهام‌داران بورس عمل کند.

 

میرمحمد صادقی تصریح کرد: بی شک بورس یکی از بهترین و سودآورترین بازار‌ها برای سرمایه‌گذاری است و صندوق توسعه ملی به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران و سهام‌داران تاثیرگذار در بازار سرمایه تلاش می‌کند با همکاری سازمان بورس از طریق تزریق منابع به صندوق تثبیت بازار از این بازار مالی حمایت کند تا بورس بتواند هر چه سریعتر با اصلاح مسیر، به روند سوددهی و مسیر اصلی خود بازگردد.


عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی دورنمای بورس را روشن و رو به رشد توصیف کرد و افزود: با توجه به دیدگاه‌های نامزد‌های ریاست جمهوری و برنامه‌هایی که برای رونق بخشیدن به بازار سرمایه مطرح کرده اند معتقدم که بازار سرمایه در روز‌های آینده با انتخاب رئیس جمهور محترم بعدی به ثبات می‌رسد و صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات پیروز خواهد شد بورس روند رو به رشد خود را پی خواهد گرفت.


عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی ادامه داد: سهام داران باید بدانند تلاش همه مسئولان حمایت از بازار سرمایه است و هر کدام از نامزد‌های انتخابات که پیروز شوند نگاهی مثبت به بورس دارند. نیم‌نگاهی به داریی‌های شرکت‌ها و نماد‌های بورسی نشان می‌دهد ارزش واقعی سهام شرکت‌ها بسیار بیشتر از چیزی است که این روز‌ها در تابلوی بورس مشاهده می‌کنیم و مورد معامله قرار می‌گیرد. سهام داران مطمئن باشند سهام شرکت‌ها بسیار ارزنده‌تر از قیمت‌های کنونی است و بازار سرمایه ان شاالله در آینده نزدیک دوباره رکوردشکنی کرده و شاخص بورس به روز‌های اوج خود باز می‌شود.


میرمحمد صادقی با تاکید بر نگاه مثبت صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه خاطرنشان کرد: صندوق توسعه ملی آمادگی دارد بر اساس مصوبات بالادستی و تا جایی که قانون اجازه دهد نقش خود را در حمایت از صندوق تثبیت بازار سرمایه و بورس ایفا کند. تزریق ۸۰۰ میلیارد تومان به بازار سرمایه در روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ و برنامه‌ریزی برای واریز دو مرحله‌ی بعدی هم بزودی از جمله گام‌های مهم و تأثیرگذار برای کمک به رونق به این بازار است.


عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی ابراز امیدواری کرد: بازار سهام ظرفیت‌های بسیاری در رونق اقتصادی و سوددهی به سرمایه گذاران دارد و بی‌شک روز‌های پیش‌رو روز‌هایی روشن و و نویدبخش برای سهام‌داران و نماد‌های بورسی خواهد بود و شاخص به مدار صعودی خود بازخواهد گشت.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر