انویدیا از مایکروسافت و اپل پیشی گرفت

انویدیا از مایکروسافت و اپل پیشی گرفت
ارزش بازار انویدیا به ۳.۳۴ تریلیون دلار رسید.
کد خبر : ۱۶۴۳۱۸

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از آناتول، شرکت تولید نیمه هادی انویدیا به عنوان بزرگ‌ترین شرکت فهرست شده با پیشی گرفتن از مایکروسافت و اپل که به ترتیب به رتبه‌های دوم و سوم سقوط کردند، به مقام اول جهان جهش کرد.

بر اساس داده‌های وال استریت، انویدیا روز گذشته سه شنبه به رشد قابل توجه خود در بازار سهام ادامه داد و با پشت سر گذاشتن مایکروسافت و اپل به با ارزش‌ترین شرکت عمومی جهان تبدیل شد.

سهام انویدیا در پایان جلسه روز سه‌شنبه بیش از ۳ درصد افزایش یافت و ارزش کل بازار ۳.۳۴ تریلیون دلار را به این شرکت داد.
ارزش شرکت‌های اپل و مایکروسافت که سال‌ها جایگاه خود را به عنوان با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان حفظ کردند، در پایان معاملات دیروز به ترتیب حدود ۳.۲۹ تریلیون دلار و ۳.۳۱ تریلیون دلار بود.

تراشه‌های کامپیوتری و نرم افزار NVIDIA برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی، مانند ChatGPT از OpenAI بسیار مهم هستند.

تقاضا برای تراشه‌ها طی دو سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است و درآمد انویدیا را در سه ماهه اول سال جاری به ۲۶ میلیارد دلار رسانده است، در حالی که در سال گذشته تنها ۷.۲ میلیارد دلار بوده است.

رونق هوش مصنوعی بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان را در دو سال گذشته دوباره سازماندهی کرده است. در ژانویه گذشته، مایکروسافت از رقیب خود اپل پیشی گرفت و به با ارزش‌ترین شرکت جهان تبدیل شد، زیرا سرمایه گذاران پول خود را به این فناوری سرازیر کردند.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر