اقتصاد در منطقه یورو تب کرد

اقتصاد در منطقه یورو تب کرد
شاخص مدیران خرید نشان می‌دهد که بهبود تجارت منطقه یورو در ماه ژوئن به شدت کاهش یافت.
کد خبر : ۱۶۴۳۶۷

به گزارش ایبنا، نظرسنجی نشان داد که رشد تجارت منطقه یورو در این ماه به شدت کاهش یافت، زیرا تقاضا برای اولین‌بار از فوریه کاهش یافت و صنعت خدمات این اتحادیه نشانه‌هایی از ضعیف‌شدن را نشان داد در حالی که رکود در تولید بدتر شد.

این در حالی بود که بانک مرکزی اروپا در اوایل ماه جاری کاهش گسترده نرخ بهره را ارائه کرد و در نظرسنجی رویترز انتظار دو کاهش دیگر در سال جاری را داشت. سیروس د لا روبیا، اقتصاددان ارشد بانک تجاری هامبورگ گفت بخش خدمات همچنان به حفظ منطقه یورو ادامه می‌دهد.

شاخص اولیه مدیران خرید ترکیبی در این ماه از ۵۲.۲ ماه می‌به ۵۰.۸ سقوط کرد، که انتظارات را در نظرسنجی رویترز برای افزایش به ۵۲.۵ مخدوش کرد. با این حال، ژوئن چهارمین ماه بالاتر از سطح ۵۰ بود که رشد را از انقباض جدا می‌کرد. شاخص کل کسب و کار جدید از ۵۱.۶ به پایین‌ترین سطح چهار ماهه ۴۹.۲ سقوط کرد.

فشار‌های تورمی کاهش یافت و زمینه را برای کاهش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در سال جاری تقویت کرد. شاخص قیمت تولید خدمات از ۵۴.۲ به ۵۳.۷ کاهش یافت که پایین‌ترین میزان در ۳ سال گذشته است.

فعالیت‌های تولیدی که تقریباً دو سال کاهش یافته بود، نشانه‌های اخیر در مسیر بهبود را معکوس کرد. شاخصی که تولید را اندازه گیری می‌کند از ۴۹.۳ به ۴۶ سقوط کرد. این رکود باعث شد کارخانه‌ها برای سیزدهمین ماه تعداد کارمندان خود را کاهش دهند و شاخص اشتغال از ۴۷.۹ به ۴۷.۵ کاهش یافت.

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر