02 تير 1403 - 12:04
وزیر نفت اعلام کرد؛

تکمیل ۱۵۵ پروژه نیمه‌تمام نفتی در دولت سیزدهم/ ۱۸ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین داشتیم

تکمیل ۱۵۵ پروژه نیمه‌تمام نفتی در دولت سیزدهم  ۱۸ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین داشتیم
به گفته وزیر نفت، بیش از ۱۵۵ پروژه نیمه‌تمام نفتی به ارزش ۳۴ میلیارد دلار با توان متخصصان داخلی تکمیل و به بهره برداری رسید.
کد خبر : ۱۶۴۳۷۵

به گزارش ایبنا؛ وزیر نفت در نشست خبری مشترک سخنگوی دولت گفت: اینکه در دولت قبل پروژه‌های صنعت نفت روند رشد لاکپشتی داشتند به همین دلیل در شروع دولت سیزدهم به دنبال تکمیل پروژه‌ها به ویژه پروژه‌هایی که رشد تولید بیشتر داشتند رفتیم.

وی با اشاره به پروژه‌های اجرایی شده در این دولت گفت: پروژه‌هایی مانند جمع‌آوری گاز‌های مشعل، توسعه میادین نفتی و ذخیره‌سازی گاز را پیش بردیم.

 

وی اظهار کرد: ما سالانه ۴۶۰ میلیون دلار بابت خرید و اجاره این کشتی‌ها هزینه می‌دادیم. از مهر ۱۴۰۰ چیزی به میعانات یا نفت روی آب اضافه نشد. تا پایان سال ۱۴۰۰ و اوایل سال ۱۴۰۱ هیچگونه میعانات گازی و نفت سنگین و فوق سنگین روی آب نداشتیم.

 

به گفته او در زمستان ۱۴۰۰ با توجه به ناترازی در بحث گاز نه قطعی گاز نیروگاه‌ها رقم خورد و نه قطعی گاز در حوزه صنایع و بخش خانگی.

 

تولید روزانه نفت از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسید

 

وزیر نفت با اشاره به افزایش تولید نفت و گاز در دولت سیزدهم، اظهار کرد: در حوزه تولید گاز، بیش از ۵۳ میلیون متر مکعب تولید گاز خام طی ۳ سال افزایش پیدا کرد، در تولید روزانه نفت از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسیدیم.

 

اوجی با بیان اینکه در این دولت شاهد افزایش ظرفیت پالایشگاه گازی و پالایشگاه نفتی بودیم، گفت: در ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ با حضور شهید رئیسی افتتاح بزرگ‌ترین پالایشگاه فاز ۱۴ جنوبی داشتیم و پیشرفت ۵۵ درصدی این پروژه نصیب این دولت شد.

 

وی با بیان اینکه در بحث پتروشیمی بیش از ۱۰ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی اضافه شد، گفت: طی دو روز آینده بیش از ۴ یا ۵ طرح پتروشیمی آماده افتتاح است.

١٨ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین داشتیم


وزیر نفت با بیان اینکه در حوزه بنزین هم افزایش تولید و هم افزایش کیفی فراورده‌ها را در دستور کار داشتیم، گفت: در این دولت ١٨ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین رقم خورد و در حوزه کیفی سازی نیز با اقداماتی که صورت گرفته است تا دو سال آینده کیفی سازی پالایشگاه‌ها به اتمام خواهد رسید و کیفیت سوخت یورو ۴ و یورو ۵ می‌رسد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر