06 تير 1403 - 16:23

اعتبار ۷۰۰ میلیون یورویی بانک توسعه اسلامی در راه ایران

اعتبار ۷۰۰ میلیون یورویی بانک توسعه اسلامی در راه ایران
با توجه به مذاکرات و پرداخت معوقات دولت ایران در بانک توسعه اسلامی، این بانک خط اعتباری ۷۰۰ میلیون یورویی را برای ایران فراهم کرد.
کد خبر : ۱۶۴۵۱۸

به گزارش ایبنا، طی سال‌های اخیر بانک جهانی با وجود سهام‌داری ایران از پرداخت وام امتناع کرده است. شرایط مشابهی برای شرکت‌ها و نهاد‌های دیگر برای دریافت وام و خط اعتباری از بانک‌های خارجی به دلیل تحریم‌ها وجود دارد.

با این وجود دولت با مذاکره و پرداخت معوقاتی که از سال‌های قبل باقی مانده بود توانسته است نظر بانک توسعه اسلامی را جلب کرده و امکان دریافت وام ۷۰۰ میلیون یورویی که معادل بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است، فراهم شد.

فاضل مریدی دستیار ارشد وزیر اقتصاد در این خصوص گفته است که با برقراری مجدد روابط با بانک توسعه اسلامی و پرداخت معوقات گذشته، ۷۰۰ میلیون یورو تسهیلات در نظر گرفته شد. اخیراً این اتفاقات افتاد و بانک توسعه اسلامی موافق کرد تا تسهیلات جدیدی را در اختیار ایران قرار دهد.

ایران سهام‌دار بانک MDB خواهد شد

وی همچنین از تاسیس و آغاز به کار نهاد مالی بریکس که معادل بانک جهانی در این پیمان مهم است خبر داد. نام این نهاد مالی نسبتاً جدید بانک توسعه چند جانبه (MDB) است و ایران نیز در حال انجام اقدامات برای سهامداری در آن است. با این وجود زمان نیاز است تا این اقدامات به نتیجه برسد.

 

منبع: تسنیم

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر