12 تير 1403 - 13:56

رونمایی از کتاب «‎مالیه بین‌الملل» تألیف و ترجمه دکتر فرزین

رونمایی از کتاب «‎مالیه بین‌الملل» تألیف و ترجمه دکتر فرزین
مراسم رونمایی از کتاب «مالیه بین‌الملل» تالیف و ترجمه محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی در پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شد.
کد خبر : ۱۶۴۶۷۱

به گزارش ایبنا، مالیه بین‌الملل یکی از مفاهیم اساسی و پیچیده در دنیای اقتصاد مدرن است. در این حوزه، مراودات تجاری، امور سرمایه‌گذاری، ارتباطات مالی و اثرگذاری آن از سیاست‌های پولی و ارزی کشور‌ها در قالب الگو‌های مختلف اقتصادی و مالی تجزیه و تحلیل می‌شود..

این کتاب مشتمل بر ۷ فصل با بخش‌های کاربردی و به‌روز، نظریات عملیاتی و پیش‌بینی‌های فنی در سیاست‌گذاری‌های پولی و ارزی است و از امروز در دسترس تمامی اساتید، دانشجویان و پژوهش‌گران قرار گرفت.

 

رونمایی از کتاب «‎مالیه بین‌الملل» تألیف و ترجمه دکتر فرزیندر فصل اول این کتاب، محمدرضا فرزین به موضوع حساب تراز پرداخت‌ها، در فصل دوم به موضوع نرخ مبادله ارز و بازار ارز، در فصل سوم به موضوع پول، نرخ بهره و نرخ ارز، در فصل چهارم به موضوع نرخ مبادله ارز در بلند‌مدت، در فصل پنجم به موضوع ستانده کل و نرخ‌های ارز در کوتاه‌مدت، در فصل ششم به موضوع رژیم‌های ارزی و در فصل پایانی کتاب به موضوع پیش‌بینی‌های نرخ ارز پرداخته است.

این کتاب برآیندی از سال‌ها تدریس دکتر محمدرضا فرزین در درس‌های مالیه بین‌الملل و مدیریت مالی در دانشگاه‌های کشور و مطالعه و ترجمه منابع بین‌المللی است که در آن سعی شده برخلاف کتاب‌های موجود به تشریح کاربردی مباحث پرداخته و موضوعاتی مرتبط با اقتصاد ایران نیز در آن تحلیل شود.

فرزین در این مراسم تصریح کرد: کتاب‌های موجود در حوزه مالیه بین‌الملل به مباحث کاربردی ورود نمی‌کنند و در این کتاب سعی شده است مباحث به‌صورت کاربردی تشریح شود. از این رو موضوعاتی از اقتصاد ایران و سیاست‌گذاری‌های مختلف پولی و ارزی به کتاب اضافه شده است تا در رشته‌های اقتصاد و مدیریت مالی تدریس شود.

 

رونمایی از کتاب «‎مالیه بین‌الملل» تألیف و ترجمه دکتر فرزین

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر