دزدی از فروشگاه‌های آلمان به ۳ میلیارد دلار رسید

دزدی از فروشگاه‌های آلمان به ۳ میلیارد دلار رسید
ارزش سرقت از فروشگاه‌های آلمان در سال جاری افزایش یافته است.
کد خبر : ۱۶۴۶۸۷

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از الجزیره، بر اساس پژوهش موسسه تحقیقات بازرگانی (EHI)، خرده فروشان در آلمان با مشکل فزاینده‌ای در زمینه سرقت مغازه مواجه هستند.

بر اساس این پژوهش، سارقان در سال گذشته کالا‌هایی را از فروشگاه‌های آلمان به ارزش ۲.۸ میلیارد یورو (۳ میلیارد دلار) به سرقت بردند که در مقایسه با سال ۲۰۲۲ افزایش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

این پژوهش حاکی از افزایش سرقت‌ها در فروشگاه‌های مواد غذایی و پوشاک و همچنین داروخانه‌ها بود.


نویسنده مقاله، فرانک هورست، این موضوع را به دلایل متعددی نسبت داد و گفت: "به دلیل قیمت‌های بالای بسیاری از محصولات، برخی از مردم با بحران‌های مالی مواجه می‌شدند و اغلب دزدی می‌کردند. "

هورست مشکل دیگر را کمبود نیروی ماهر در خرده فروشی‌ها عنوان کرد و گفت: امروزه در بسیاری از فروشگاه‌ها تعداد کارمندان کاهش یافته است و این امر کار را برای سارقان آسان می‌کند، زیرا کارمندان با حضور خود به طور غیرمستقیم از سرقت جلوگیری می‌کنند.

بر اساس این پژوهش، گروه‌های کالایی که توسط سارقان در فروشگاه‌ها هدف قرار می‌گیرند، محصولات تنباکو، محصولات آرایشی، تیغ و نوشیدنی‌های انرژی‌زا، علاوه بر غذای کودک و قهوه و همچنین گوشت، سوسیس و کالباس و پنیر هستند.این مقاله خاطرنشان کرد که بیشتر مجرمان حرفه‌ای نیستند، اما حداقل یک چهارم آن‌ها به صورت گروهی کار می‌کنند.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر