افزایش ۲۸ درصدی صادرات خودرو‌های سواری چین

افزایش ۲۸ درصدی صادرات خودرو‌های سواری چین
صادرات خودرو‌های سواری چین در ماه ژوئن ۲۸ درصد افزایش یافت.
کد خبر : ۱۶۴۸۶۳

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از عمون، اطلاعات منتشر شده توسط انجمن خودرو‌های مسافری چین دیروز نشان داد که صادرات خودرو‌های سواری چین در ژوئن گذشته به ۳۷۸۰۰۰ دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته و نسبت به ماه قبل ثابت مانده است.

داده‌های این انجمن که توسط خبرگزاری چینی "شین هوا" گزارش شده است، بیان می‌کند که با احیای بازار آمریکای جنوبی، صادرات خودرو‌های برند چینی در ژوئن گذشته به ۳۲۵۰۰۰ دستگاه رسید که نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد افزایش داشت، در حالی که صادرات خودرو‌های لوکس تولید شده توسط سرمایه گذاری مشترک چینی و سرمایه گذاری خارجی به ۵۴۰۰۰ دستگاه رسیده است که ۱۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

داده‌ها نشان می‌دهد که صادرات خودرو‌های انرژی نو از چین در ماه ژوئن به ۸۰۰۰۰ دستگاه رسیده است که نسبت به سال قبل ۱۲.۳ درصد افزایش داشته است.

در نیمه اول سال جاری، صادرات خودرو‌های انرژی نو به ۵۸۶ هزار دستگاه رسید که نسبت به سال گذشته ۲۱.۲ درصد افزایش داشت.

داده‌های انجمن چین، که تمامی تولیدکنندگان خودرو‌های سواری داخلی را پوشش می‌دهد، نشان می‌دهد که در نیمه اول سال جاری، فروش خرده‌فروشی خودرو‌های سواری بیش از ۹.۸۴ میلیون دستگاه بوده است که نسبت به سال گذشته ۳.۳ درصد افزایش داشته است.

نویسنده: اصغر علی کرمی
برچسب ها: صادرات خودرو چین
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر