19 تير 1403 - 18:56

استفاده یک شرکت ایرانی از ۵۸۰میلیون یوآن فاینانس چینی

استفاده یک شرکت ایرانی از ۵۸۰میلیون یوآن فاینانس چینی
قرار است یک شرکت ایرانی برای توسعه خط تولید خود از فاینانس ۵۸میلیون‌یوآنی چین استفاده کند که مورد تأیید هیئت دولت قرار گرفته است.
کد خبر : ۱۶۴۸۸۱

به گزارش ایبنا، شورای اقتصاد در جلسه مورخ ۵ تیر ماه درخواست مورخ ۱۴۰۲/۹/۸ وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اصلاح جدول زمان‌بندی دریافت و بازپرداخت تسهیلات مالی خارجی فاینانس) طرح تولید الیاف شیشه مرند مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ شورای اقتصاد را به‌استناد بند «چ» تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور بررسی کرد و مشروط به رعایت سایر قوانین و مقررات به‌شرح پیوست مورد تصویب قرار داد:

۱. سقف استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) حداکثر به‌مبلغ هشتصد و بیست و سه میلیون و پانصد و چهل و دو هزار و هفتصد و شصت و چهار (۸۲۳، ۵۴۲، ۷۶۴) یوآن شامل پانصد و هشتاد میلیون و ششصد و نود و دو هزار و سیصد و هفتاد و پنج (۵۸۰۶۹۲، ۳۷۵) یوآن به‌عنوان اصل تسهیلات و مبلغ دویست و چهل و دو میلیون و هشتصد و پنجاه هزار و سیصد و هشتاد و نه (۳۸۹، ۲۴۲۸۵۰) یوآن به‌عنوان هزینه‌های تبعی هزینه تسهیلات هزینه تعهدات و هزینه بیمه وام به‌شرح جدول پیوست که با مهر دبیرخانه شورای اقتصاد تأیید شده است تعیین می‌گردد.

۲. ارز مورد استفاده در این مصوبه از یورو به یوآن تغییر یافت.

سایر مفاد مصوبات قبلی شورای اقتصاد به‌قوت خود باقی است.

لازم به ذکر است، با توجه به این مصوبه اصلاحی، پیش از این جدول وام و سود و سایر هزینه‌های آن به یورو مورد تأیید شورای اقتصاد قرار گرفته بود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر