28 شهريور 1396 - 10:19
وزیر کار اعلام کرد؛

اعزام نیروی کار به انگلیس/ مذاکره غیرمستقیم با کانادا

وزیر کار با اعلام اینکه اخیرا تعدادی نیروی کار ایرانی به انگلیس اعزام شده است، از مذاکره با برخی کشورها از جمله استرالیا، کره، قطر و امارات برای اعزام نیروی کار خبر داد.
کد خبر : ۷۵۰۷۳
علی ربیعی

به گزارش ایبِنا، علی ربیعی در حاشیه نشست مشترک با کارآفرینان و صاحبان صنایع آلمان درباره آخرین وضعیت اعزام نیروی کار به خارج از کشور، گفت: مقوله اعزام نیروی کار را از سال ۹۳ آغاز کردیم اما واقعیت این است که شرایط سیاسی به گونه‌ای نبود که بتوانیم در این زمینه پیشرفت حاصل کنیم.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعاملات سیاسی مهم ترین مانع پیش روی اعزام نیروی کار به خارج از کشور بود ،افزود: به هر حال آموزش و اعزام نیروی کار باید سازماندهی شده باشد و با تضامین آموزش های فنی و حرفه ای به خارج از کشور اعزام شوند.


وی ادامه داد: در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور با کشورهایی مانند استرالیا، کره، قطر و امارات به طور مستقیم و با برخی کشورها مانند کانادا به طور غیرمستقیم مذاکره داشتیم و تلاش کردیم این مقوله را در دستور کار قرار دهیم.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اخیرا یکسری آشپز به عنوان نیروی کار به کشور انگلیس اعزام کردیم ، افزود: حتی با کشورهایی که از گذشته به طور سنتی نیروی کار ایرانی در این کشورها فعالیت می‌کنند مذاکراتی داشتم به طوری که در کشور قطر برای حفظ سطح این نیروهای کار مذاکره کردم اما به هر حال موانع سیاسی یکی از موانع پیش روی ما بود.


ربیعی گفت: در حالی که ارتباط ما با دنیا قطع شده بود نمی‌توانستیم در زمینه اعزام نیروی کار موفقیت حاصل کنیم. البته یکسری تجربه‌های تلخ نیز در این زمینه برای نیروهای کار اعزام شده وجود داشت به طوری که برخی نیروهایی که طی سال‌های گذشته اعزام شده بودند با مشکلات مهارتی فنی و حرفه‌ای و مراودات اجتماعی و شهروندی به دلیل عدم آموزش زبان و ناتوانی در برقراری ارتباطات کلامی مواجه شدند که به جای نیروی کار تبدیل به یک پناهجو شدند و این موضوع برای خود ما ایرانی‌ها هم قابل قبول نبود.


وی گفت: به هر حال آموزش و اعزام نیروی کار باید سازماندهی شده باشد و با تضامین آموزش های فنی و حرفه ای به خارج از کشور اعزام شوند که در هر ملاقات با طرف‌های خارجی بر روی این موضوعات تاکید می کنم و این موضوع در دستور کار قرار دارد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر