11 بهمن 1396 - 17:30

بازدید مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از شعبه مرکزی بندر عباس

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از شعبه مرکزی بانک رفاه در شهر بندرعباس بازدید کرد.
کد خبر : ۸۱۴۲۷
بانک رفاه

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بازدید از شعبه مرکزی بانک رفاه در بندرعباس گفت: بانک رفاه کارگران بیشترین سهامدار را در کشور در میان بانک های کشور دارد و متعلق به ۴۲ میلیون بیمه شده و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی در کشور است.


سید تقی نوربخش با اشاره به پذیرش اساسنامه جدید بانک رفاه افزود: با پذیرش اساسنامه جدید بانک ها، بانک رفاه کارگران تلاش می کند تا از نظر حقوقی منطبق با اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به فعالیت های خود ادامه دهد.


رئیس مجمع بانک رفاه با اشاره به برگزاری مجمع سالانه این بانک در آذر ماه گفت: در بررسی های صورت های مالی این بانک توسط مجمع، سوددهی این بانک مشخص شد و این موضوع حاکی از تلاش مدیریت و کارکنان بانک و حمایت های سازمان تامین اجتماعی است.


وی با بیان اینکه بانک رفاه کارگران به عنوان یک ابزار مالی در اختیار بیمه شدگان و مستمری بگیران این سازمان است، اظهار داشت: این بانک در زمینه ارائه خدمات به بیمه شدگان و بازنشستگان و در تجهیز و توزیع منابع، کمک شایانی به سازمان تامین اجتماعی می کند.


نوربخش با بیان اینکه ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مستمری و بیمه بیکاری از سوی سازمان تامین اجتماعی ماهانه پرداخت می شود گفت: پرداخت مبلغ هدفمندی یارانه ها ۷۰ درصد پرداختی تامین اجتماعی است که ۸۰ درصد آن از طریق بانک رفاه انجام می گیرد.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: با اقداماتی که در ۲ سال گذشته برای هم افزایی بنگاه ها و نهادهای مالی و بخش های درمانی و بیمه ای سازمان تامین اجتماعی انجام شد، این حوزه ها ملزم شدند که بخشی از گردش وجوه و سپرده گذاری ها و ضمانت های صادر شده از سوی این بنگاه ها را در بانک رفاه کارگران انجام دهند.


رئیس مجمع بانک رفاه کارگران با اشاره به انضباط مالی بانک رفاه و سوددهی آن در سال ۹۵ گفت: در برخی معیارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی نیز، بانک رفاه کارگران حائز رتبه های قابل قبولی است.


نوربخش با اشاره به تصویب تهاتر بدهی های بانک رفاه به بانک مرکزی و تهاتر آن با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت در کمیسیون تلفیق مجلس در بررسی بودجه سال ۹۷ گفت: این موضوع از سوی دولت نیز حمایت شد و در صورت تصویب این مصوبه در صحن علنی مجلس، بانک رفاه کارگران در سال ۹۷ در عرصه نظام پولی کشور پیشتاز و پیشرو خواهد بود.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مبلغ تهاتراظهار داشت: حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان بین سازمان تامین اجتماعی و شرکت های تابعه، بانک رفاه کارگران، بانک مرکزی و دولت تهاتر می شود.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر