14 بهمن 1396 - 11:35

آمادگی بانک توسعه صادرات برای تامین اعتبار شرکتهای صادراتی

بیست و نهمین نشست تخصصی بانک توسعه صادرات با هدف حمایت از فعالیتهای تولیدی و صادراتی در شهر کاشان و با رویکرد بازاریابی و جذب مشتریان واجد شرایط برای شعبه جدید کاشان، برگزار شد
کد خبر : ۸۱۵۱۳
بانک توسعه صادرات ایران

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، حبیب احمدی مدیر امور شعب و بازاریابی این بانک، هدف از برگزاری این نشست را معرفی و آشنایی مشتریان با انواع تسهیلات و خدمات جدید بانک، تعامل دوسویه با صادرکنندگان و آگاهی از نظرات و دیدگاه‌های آنها به منظور بهبود خدمات بانکی عنوان کرد.


وی با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های منحصر به فرد صادراتی شهر کاشان گفت: عواملی همچون وجود شهرک‌های تولیدی و صنعتی، حجم بالای صادرات غیرنفتی و ظرفیت‌های بالقوه صادراتی از دلایل ایجاد شعبه بانک توسعه صادرات در این شهر بوده است.


مدیر امور شعب و بازاریابی گفت: بانک توسعه صادرات با رویکرد حمایت از صادرکنندگان، بنا دارد با حداکثر توان خود از ظرفیت های اقتصادی شهر کاشان پشتیبانی نموده تا علاوه بر توسعه اقتصادی منطقه، در راستای تحقق اهداف کلان اقتصادی کشور در زمینه رشد صادرات، بیش از پیش گام بردارد.


حبیب احمدی عنوان کرد: بانک توسعه صادرات ایران، برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان با محدودیت منابع مالی مواجه نیست و آمادگی کامل برای پرداخت تسهیلات به این گروه از فعالان اقتصادی را دارد.


وی اشاره کرد بانک برنامه ریزی نموده تا به میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات تلفیقی از محل منابع خود با منابع جذب شده از صندوق توسعه ملی، با نرخ های ۱۳.۵ الی ۱۴.۵ درصد به صادرکنندگان بپردازد.


مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران از آمادگی بانک برای تأمین مالی طرح‌های صادراتی شهر کاشان به شرط صادراتی و توجیه‌پذیر بودن آنها خبر داد و گفت در ۹ ماهه نخست سال جاری ۳۸ هزار میلیارد تسهیلات از سوی بانک به متقاضیان اعطا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته و مانده تسهیلات بانک نیز با رشد ۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۲۱۰ هزار میلیارد ریال گردیده است.


همچنین در بخش اعتبارات و بروات اسنادی ۱۲۳ در صد، ضمانت نامه های بانکی ۲۴ درصد و مجموع حواله های ارزی ۷۵ درصد رشد در عملکرد بانک نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.


مدیر امور شعب و بازاریابی با اشاره به رویکرد باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران، در گسترش تعامل دوسویه با مشتریان گفت: صادرکنندگان و مشتریان با عضویت در باشگاه می‌توانند از امکانات و مزایای آن از جمله اطلاع از آخرین وضعیت خدمات بانک، روابط کارگزاری و خطوط اعتباری و نیم درصد تخفیف در نرخ سود تسهیلات برخودار شوند.


در این نشست آقای تولایی رئیس اتاق بازرگانی، معادن و کشاورزی کاشان نیز ضمن قدردانی از بانک توسعه صادرات ایران در برپایی این نشست گفت: کاشان با داشتن بیش از دوهزار واحد تولیدی ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه صادرات کشور دارد.


وی تولیدات این منطقه را عمدتاً صادرات محور دانست که نیاز به حمایت دارند. آقای تولایی برگزاری این نشست را برای صادرکنندگان مفید ارزیابی کرد و بیان داشت: برگزاری این‌گونه جلسات تخصصی و کارشناسی قطعاً می‌تواند بسیاری از گره‌ها و موانع صادراتی را برطرف کند.


آقای ابوالفضل سلمان رئیس شعبه کاشان در این نشست گفت: بانک توسعه صادرات به‌عنوان بازوی حمایتی دولت از صادرات کشور نقش اثرگذاری در پیشبرد و برنامه‌ها و اهداف صادرات غیرنفتی کشور به عهده دارد.


وی افزود: این بانک به‌منظور حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی تسهیلات ارزان قیمتی را به صادرکنندگان کالا و محصولات غیرنفتی ارایه می‌دهد. در این نشست همچنین توسط کارشناسان اعتباری، بین‌الملل، امور شعب و بازاریابی، امور مالی و نماینده صندوق ضمانت صادرات، آخرین وضعیت خدمات و تسهیلات تخصصی قابل ارایه به مشتریان و صادرکنندگان و وضعیت روابط کارگزاری تشریح شد.


در این مراسم از صادرکنندگان نمونه سال ۹۶ کاشان که مشتری بانک توسعه صادرات بودند نیز با اهدای لوح و تندیس قدردانی شد. در خاتمه این نشست، پرسش‌ها و سؤالات صادرکنندگان درخصوص مسایل و موانع صادرات، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر