معاون بورس تهران؛

مطالبه اصلی سهامداران، شفافیت است

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران گفت: شرکت های حاضر در بورس باید با رعایت شفافیت در عملکرد و ارائه صحیح اطلاعات مالی به دغدغه های سهامداران در این بازار پاسخ بدهند.
کد خبر : ۸۱۵۶۵
روح الله حسینی

به گزارش خبرنگار ایبِنا، روح اله حسینی مقدم در نشست خبری مراسم نمادین زنگ معاملات سالروز عرضه اولیه سهام شرکت نفت پارس در بورس تهران به عنوان قدیمی ترین شرکت پذیرش شده در بورس گفت: شرکت نفت پارس در سال ۱۳۴۶ در بورس تهران درج و پذیرش شد و به عنوان اولین شرکت بورسی در ایران انتظارات زیادی برای شفاف بودن این شرکت از سوی فعالان بازار سهام و سهامداران وجود دارد.


ارتقای سهم شناور آزاد


معاون بورس تهران در ادامه افزود: در حال حاضر سهم شناور آزاد شرکت نفت پارس ۱۱ درصد است که مورد رضایت سهامداران این شرکت نیست و می بایست این درصد ارتقا یابد و به سطح ۲۰ درصد به عنوان شرکت حاضر در بازار اول برسد.


رعایت حاکمیت شرکتی


حسینی مقدم با اشاره به نقش حاکمیت شرکتی در شرکت ها اظهارداشت: حفظ حقوق صاحبان سهام خرد و کلان و ذینفعان باید به عنوان یک اصل انکار ناپذیر از سوی همه ناشران بورسی پیگیری و اجرا شود.


تصمیم گیری درباه افزایش سهم شناور آزاد


در ادامه این نشست خبری، حمیدرضا خلیلی مدیرعامل شرکت نفت پارس در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره این که این شرکت در راستای افزایش سهم شناور آزاد خود در بازار سهام چه برنامه ای را اجرا خواهد کرد تا به حداقل ۲۰ درصد سهم شناور آزاد در بورس برسد گفت: ارتقای سهم شناور آزاد در حال حاضر در دستور کار مدیران شرکت نفت پارس قرار گرفته و روز چهارشنبه هفته جاری در جلسه هیات مدیره شرکت درباره افزایش سهم شناور آزاد شرکت تصمیم گیری خواهد شد.


مکانیزم های نظارتی


همچنین وی در ادامه با بیان این که مشارکت با یک برند خارجی بزودی نهایی می شود، اضافه کرد: رعایت اصول حاکمیت شرکتی و شفاف شدن صورت های مالی همیشه در شرکت به صورت سیستماتیک و با مکانیزم های پایدار به مرحله اجرایی می رسد تا منافع همه صاحبان سهام حفظ شود.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر