15 بهمن 1396 - 14:49

دستورالعمل جدید وزارت اقتصاد برای اجرای منشور حقوق شهروندی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد با ابلاغ بخشنامه ای خواستار برگزاری نشست های مشترک با تشکل های بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و نهادهای مردمی و صنفی و نیز اجرای منظم برنامه ملاقات مردمی مدیران شد.
کد خبر : ۸۱۵۹۶
وزارت اقتصاد

به گزارش ایبِنا، در این بخشنامه که در راستای اجرای دستور صریح وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور اجرایی ساختن مفاد منشور شهروندی صادر شده، می خوانیم: در راستای تحقق اهداف نظام و بر اساس مفاد منشور حقوق شهروندی، ابلاغی ریاست محترم جمهور و با عنایت به دستور صریح و موکد مقام وزارت در جلسه ۲۶ دی ماه سال جاری شورای راهبری توسعه مدیریت، مبنی بر ایجاد فضای تعامل با مردم و نهادهایی مردمی، مقتضی است کلیه مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان ها به عنوان نمایندگان وزیر با تمرکز و تقویت نقش برجسته وزارت متبوع در حیطه عملکرد استان مربوطه، اقدامات ذیل را به فوریت اجرایی نموده و گزارش اقدامات و نتایج به دست آمده را به طور منظم و به صورت هفتگی، برای جمع بندی و ارائه به مقام محترم وزارت به این معاونت ارسال نمایند.  1. ایجاد تعامل مطلوب با تشکل های بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و نهادهای مردمی و صنفی از طریق برگزاری "نشست های مشترک" با هدف شفاف سازی، تبیین مشکلات، رفع موانع و همچنین ارائه ساز و کارهای حل مسایل مرتبط با حیطه ماموریت وزارت امور اقتصادی و دارایی در مرکز و به ویژه شهرستان های استان.

  2. اجرای برنامه های منظم ملاقات مردمی مدیران استانی مجموعه وزارت متبوع، به منظور دیدار با مردم و شنیدن مشکلات، خواست ها، پیشنهادها و تقاضاهای مردمی در تمامی حوزه های مجموعه وزارت، اعم از حوزه های مالیاتی، گمرکی، بانکی بیمه و ...


بدیهی است، انجام مطلوب اقدامات فوق بر مبنای ارزیابی گزارش های واصله، به عنوان یکی از شاخص های اصلی سنجش عملکرد مدیران کل محترم استان ها در نظر گرفته خواهد شد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر