17 بهمن 1396 - 09:01
خوانساری در گفت و گو با ایبِنا مطرح کرد؛

تاثیر مثبت کاهش ریسک اعتباری بر هزینه های بیمه و مبادلات کالایی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می گوید کاهش ریسک اعتباری ایران به ۵ باعث کاهش هزینه های بالاسری، بیمه و تسهیل مبادلات کالایی می شود.
کد خبر : ۸۱۶۴۳
خوانساری

مسعود خوانساری در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا درباره کاهش ریسک اعتباری ایران از ۷ به ۵، گفت: یکی از شاخصه های مهم در ارتباط با سرمایه گذاری خارجی و هزینه های بالاسری در خریدهای خارجی ریسک اعتباری است.


وی با استقبال از کاهش ریسک اعتباری ایران، افزود: طبیعتا هر اندازه ریسک اعتباری کشور بهتر شود هم هزینه بیمه کمتر شده و هم مبادلات کالایی با سهولت بیشتری انجام می شود.


خوانساری یکی از دلایلی که باعث بهبود رتبه ریسک اعتباری ایران در جهان شده را تحولات مثبت بعد از «برجام» دانست و گفت: باید از این فرصت ویژه که نگاه دنیا به ایران در زمینه های سیاسی و اقتصادی تغییر کرده و جامعه جهانی اعتماد بیشتری به ایران پیدا کرده، نهایت استفاده را ببریم و تعاملات اقتصادی پایدارتری را با سایر کشورها برقرار کنیم.


به گزارش ایبِنا، کاهش رتبه ریسک ایران در کاهش هزینه های تامین سرمایه از نظر مالی معمولا تا حدود ۱۰ درصد و از نظر جلب سرمایه گذاران خارجی و اساسا بهبود اعتبار کشور در محافل مالی و بین المللی بسیار موثر است.


گفتنی است که درجه بندی رتبه ها در OECD از ۱ الی ۷  است و ایران در بهترین حالت در دهه هشتاد به رتبه ۴ دست یافته بود.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر