17 بهمن 1396 - 08:33

پیش فروش سکه در شعب منتخب بانک ملی آغاز شد+ اسامی شعب

پیش فروش سکه در شعب منتخب بانک ملی از امروز (سه شنبه) آغاز و تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
کد خبر : ۸۱۷۰۱
سکه

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بر همین اساس متقاضیان ١٨ سال به بالا با ارائه کارت ملی می‌توانند برای ثبت نام سکه تمام‌بهار آزادی با سررسید ٦ ماه و یک سال اقدام کنند.


مسعود رحیمی، مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با بیان اینکه طرح پیش‌فروش سکه از روز سه‌شنبه با ١٣١٢ شعبه منتخب بانک ملی در سراسر کشور آغاز می‌شود، گفت: پیش‌خرید برای همه افراد بالای ١٨ سال با کارت ملی امکان‌پذیر است. در مرحله ثبت‌نام یک‌میلیون تومان با سررسید ٦ماهه و یک‌ساله انجام می‌شود. قیمت مابه‌التفاوت به‌نرخ روز است ولی با تخفیف ٩ درصد برای سررسید یک‌ساله و ٤ درصد برای سررسید ٦ماهه است.


وی با بیان اینکه پیش‌فروش سکه مشمول مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی‌شود، گفت: بازده یک‌ساله پیش‌فروش ١٥ درصد است بنابراین در عمل بیشتر از ٩ درصد سود به خریداران برای سرمایه گذاری یک‌میلیون تومانی می‌رسد.


همچنین مسعود خاتونی عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت:  در طرح پیش فروش سکه که از ساعت ۷ صبح امروز ۱۷ بهمن در شعب منتخب این بانک آغاز می شود حدود ۱۶ میلیون قطعه سکه فروخته و بیش از یک میلیون نفر مراجعه کنند.


برای خرید سکه چه کنیم؟

افرادی که قصد شرکت در این پیش‌فروش را دارند، می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی به شعب منتخب مراجعه کرده و بدون محدودیت نسبت به خرید اقدام کنند. پیش‌فروش فقط برای سکه تمام بهار آزادی انجام می‌شود و خریدار  بر اساس قیمت فعلی یک میلیون تومان برای هر قطعه پرداخت کرده و تسویه آن آتی خواهد بود، یعنی در زمان سررسید، تسویه می‌شود.


در این پیش‌فروش هنگام تسویه نهایی تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده و به نرخ روز تحویل سکه محاسبه و مابه‌التفاوت پرداخت می‌شود. برای سررسید، دو دوره شش ماهه و یک ساله تعیین شده است که برای شش ماه تخفیف چهار درصدی و در یک سال تخفیف ۹ درصدی تعلق می‌گیرد.


مسعود سلیمانی رییس بانک کارگشایی هم روز گذشته گفت: حراجی سکه در روز گذشته با روزهای گذشته متفاوت بود و خانواده‌ها بیشتر از دلالان خرید کردند.همچنین حراجی بسیار گرم تر از دو حراجی قبل بوده است.


برای مشاهده اسامی شعب منتخب بانک ملی اینجا کلیک کنید.


برچسب ها: سکه پیش فروش
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر