صدور بیمه نامه های تقلبی در بریتانیا/پدیده «دلال های شبح»

پلیس بریتانیا اعلام کرد که هزاران مالک وسیله نقلیه به دلیل داشتن بیمه نامه های غیر قانونی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.
کد خبر : ۸۱۷۴۰
تصادف

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از اسپوتنیک، پلیس بریتانیا هشدار داد که شماری از شرکت های بیمه گر خودرو به مشتریان خود قیمت های پایینی را برای بیمه خودرو پیشنهاد می کنند و به منظور پرداخت حق بیمه کمتر، از صاحبان وسایل نقلیه در خواست می شود که آدرس مناطق روستایی را بر روی بیمه نامه های خود یادداشت کنند که در حقیقت افراد بیمه کننده برای داشتن یک برگه بدون ارزش و فاقد اعتبار قانونی مبالغی را به این شرکت های بیمه گر تحت عنوان «دلال های شبح» پرداخت می کنند.


در همین حال پلیس لندن در یک اطلاع رسانی ملی، دارندگان وسایل نقلیه را نسبت به این پدیده شوم در بریتانیا آگاه کرده است. همچنین مرکز جرائم مالی بریتانیا اعلام کرد که هزاران نفر در معرض خطر پیگرد قانونی به دلیل نداشتن بیمه نامه قانونی هستند.


بر همین اساس، مرکز مبارزه با جرائم سایبری و کلاهبرداری ملی بریتانیا اعلام کرد که بین نوامبر ۲۰۱۴ میلادی تا اکتبر ۲۰۱۷ میلادی، ۸۵۰ گزارش در مورد دلال های شبح ثبت شده است و در مجموع بیش از ۶۳۱ هزار پوند از این طریق از دارندگان وسایل نقلیه اخاذی شده است.پلیس بریتانیا وب سایت هایی را راه اندازی کرده که افراد می توانند نسبت به قانونی بودن بیمه نامه خود استعلام گیرند.ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر