19 بهمن 1396 - 09:26
در قاب بهار انقلاب اسلامی /۷

افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک ملی ایران با وصول مطالبات معوق

کاهش میزان مطالبات معوق همواره یکی از بهترین راه‌هابرای بهبودصورت های مالی و افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک هاست واز این روبانک ملی ایران وصول این مطالبات رایکی ازمهم ترین اولویت های خود قرار داده است.
کد خبر : ۸۱۸۶۵
بانک ملی

به گزارش ایبِنا و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، استاندارد بودن نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات پرداختی اهمیت فراوانی در برقراری ارتباطات و تعاملات بانک های داخلی با بانک های بین المللی در شرایط پسابرجام دارد.


براساس استانداردهای جهانی نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات پرداختی باید بین ۳ تا ۵ درصد باشد که با روند فعلی، بانک ملی ایران به این نسبت نزدیک شده و تلاش برای کاهش بیشتر آن در اولویت اهداف و برنامه های عملیاتی هیات مدیره بانک قرار دارد.


متوسط نسبت مطالبات معوق به کل تسهیلات بانک نشان می دهد که NPL از اسفندماه سال گذشته تا پایان آذرماه امسال معادل ۸.۱۷ است که این آمار با اقدامات گسترده در ارتقای بانکداری الکترونیک و اصلاح ساختار مالی صورت گرفته است.


از سویی برنامه ریزی و هدف گذاری برای کاهش مطالبات غیرجاری از ابتدای سال برای هر یک از واحدها صورت گرفته و پیگیری دائمی و پایش روزانه هر گونه افزایش احتمالی و اعلام وضعیت انحراف هر واحد در مقاطع ماهانه به مسئولان مربوطه در دستور کار قرار گرفت.


تهیه و تدوین دستورالعمل اجرایی نحوه امهال و تقسیط مطالبات غیرجاری در قالب بسته ضوابط سیاستی بخش پیگیری و وصول مطالبات به منظور تسهیل شرایط بازپرداخت برای مدیونین مطابق با ضوابط و مقررات جاری از دیگر اقدامات بانک ملی ایران در این خصوص است.


همچنین آمارها حاکی از آن است که در پایان آذر ماه امسال میزان یک هزار و ۹۰۶ میلیارد و ۹۶۷ میلیون ریال از مطالبات بانک ملی ایران وصول شده و بدین ترتیب مجموع وصولی های بانک از ابتدای سال تا پایان ماه مذکور به ۱۸ هزار و ۸۲۵ میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال رسیده است.


کاهش ۴۶ هزار میلیارد ریالی مطالبات غیرجاری از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵، دستاوردی دیگر برای بانک ملی ایران محسوب می شود و  موجب برگشت بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول و بهبود   صورت های مالی بانک شده است.


ارسال‌ نظر
احسان الله جدیدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
۰
سلام سقف استفاده از تبصره 35( بخشش سود و وجه التزام وامهای زیر 100ملیون تومان) را که ابتدای سال 10ملیون وبعد25 ملیون و سپس 40ملیون و آبان ماه نیز به 50ملیون رسید لطف کنید تا پایان سال به 100ملیون تومان برسانید تا گروه بسیار زیادی که وام آنها بین 50 تا 100ملیون تومان هست هم از این تبصره قانونی مصوب مجلس و دولت استفاده کنند.ممنون
فیلم و پخش زنده
بیشتر