در بازار معاملات جهانی؛

شاخص بورس کشورهای آسیایی فرو ریخت/دلار و پوند جهش زدند

شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز جمعه با بدترین عملکرد خود در ۲ ماه اخیر روبرو شد؛ در حالیکه ارزش دلار و پوند با رویه صعودی بکار خود ادامه دادند.
کد خبر : ۸۱۸۹۷
بورس ژاپن

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز جمعه روند نزولی به خود گرفت و در این میان سهام شرکت های چینی بدترین عملکرد ۲ ساله خود را تجربه کرد که علت اصلی آن به ترس و نگرانی از افزایش نرخ بهره در آمریکا و تاثیر منفی آن بر روی اعتماد سرمایه گذاران می گردد.


اما شاخص معاملات آتی مینی اس اند پی ۰.۴ درصد بالا آمد. همچنین پیش بینی می شود که شروع بکار بورس های فوتسی لندن ۰.۸ درصد و بوس داکس آلمان و کاک فرانسه هر کدام ۰.۲ درصد افت داشته باشند.  


میانگین بورس آسیا-اقیانوسیه در منطقه خارج از ژاپن ۲.۲ درصد پایین آمد که بدترین روند نزولی خود در ۲ ماه اخیر را تجربه کرد و بورس نیکی ژاپن هم ۲.۹ درصد کاهش نشان داد و در طول هفته جاری میلادی ۸.۶ درصد سقوط داشته است که بزرگ ترین ضرر از فوریه ۲۰۱۶ میلادی به بعد محسوب می شود.


در چین شاخص کمپوزیت شانگهای ۶ درصد و CSI۳۰۰ هم ۶.۱ درصد سقوط داشتند که پایین ترین عملکرد بورس های چینی در بیش از یکسال اخیر است.


بر پایه این گزارش، علت اصلی سقوط بورس های جهان به فرو ریختن سهام در وال استریت بر می گردد که شاخص داوجونز و اس اند پی ۵۰۰ هر کدام به ترتیب ۴.۱ درصد و ۳.۷ درصد در یک شب پایین آمدند. همچنین این دو شاخص از روز بیست و ششم ژانویه سال جاری میلادی تا روز پنج شنبه بیش از ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.


در آمریکا ارزش اوراق بهادار ۱۰ ساله ۲.۸۸۴ درصد در روز پنج شنبه رشد داشت. همچنین در بازار جهانی ارز، ارزش دلار آمریکا در مقابل پول ژاپن ۰.۲ درصد پایین آمد و هر دلار به ۱۰۸.۹۸۵ ین رسید و در طول هفته جاری میلادی ارزش دلار در برابر ین ۱.۵ درصد تنزل یافت.


هر فرانک سوییس با ۰.۲ درصد افت در برابر دلار به ۰.۹۳۸۳ دلار رسید؛ در حالیکه فرانک در روز پنج شنبه در حدود ۰.۷ درصد افزایش پیدا کرده بود. هر یورو با یک دهم درصد رشد به ۱.۲۲۲۵۹ دلار رسید. شاخص دلار هم در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان بدون تغییر در ۹۰.۲۴۹ واحد باقی ماند. هر پوند با یک دهم درصد رشد به ۱.۳۹۳۳ دلار رسید.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر