اعلام زمان عرضه دوباره سهام بیمه اتکایی امین

بلوک ۱۱.۴۴ درصدی سهام بیمه اتکایی امین در روز نهم اسفندماه مسال دوباره در فرابورس عرضه می‌شود.
کد خبر : ۸۱۹۶۸
بیمه اتکایی امین

به گزارش خبرنگار ایبِنا، پس از ناکامی در فروش بلوک ۱۱.۴۴ درصدی سهام بیمه اتکایی امین در روز چهارشبه (۱۸بهمن ماه امسال)، سازمان خصوصی سازی دوباره این بلوک ۲۸۵ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۸۷۲ سهمی را در بازار دوم فرابورس عرضه می‌کند.


بر این اساس، قیمت پایه تعیین شده برای هر سهم بیمه اتکایی امین برای این عرضه، همان قیمت قبلی یعنی قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه(معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۱۴۳۲ ریال کمتر نباشد، و سپرده شرکت در واگذاری این میزان سهام نیز ۱۲ میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۶۲۲ ریال تعیین شده است.


همچنین مبلغ کل پایه برای واگذاری بلوک ۱۱.۴۴ درصدی سهام بیمه اتکایی امین ۴۰۹ میلیارد و ۵۴۷ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۷۰۴ ریال عنوان شده است و این واگذاری به صورت ۳۰ درصد نقد و بقیه اقساط مساوی شش ماهه طی ۴ سال با نرخ سود ۱۳ درصد انجام می‌شود.


این در حالی است که بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام شرکت بیمه البرز و بلوک ۱۸.۸۴ درصدی سهام بیمه آسیا هم به ترتیب در ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه امسال توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه شدند که این سازمان به دلیل عدم احراز شرایط متقاضیان توسط شرکت بورس موفق به فروش سهام دولت در این دو شرکت بیمه‌ای نشد.


با وجود این قرار است بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام بیمه البرز شامل ۶۹۳ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۷۷۷ سهم و بلوک ۱۸.۸۴ درصدی سهام بیمه آسیا شامل ۴۳۳ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۸۴۱ سهم هم در روز ۱۲ اسفندماه امسال دوباره در بورس اوراق بهادار عرضه شوند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر