هند به روپیه در ایران سرمایه‌گذاری می‌کند/وداع با دلار و یورو

یک منبع آگاه هندی اعلام کرد که دولت هند به سرمایه‌گذاران این کشور این اجازه را می‌دهد که به جای استفاده از دلار و یورو برای سرمایه‌گذاری در ایران از روپیه استفاده کنند.
کد خبر : ۸۲۱۹۱
روپیه هند

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از روزنامه هندی لایو مینت، یک منبع آگاه در مورد تصمیمات اقتصادی دولت هند در ارتباط با برخی از اقدمات دولت این کشور در راستای تسهیل امور اقتصادی با ایران گفت: هند در حال اجازه دادن به تجار خود برای سرمایه گذاری در ایران به روپیه است و این یک اقدام بزرگ برای خروج از قوانینی است که به سرمایه گذاران هندی اجازه می دهد که فقط به ارز خارجی در خارج از هند سرمایه گذاری کنند.


این منبع آگاه گفت: تا به حال مجوز سرمایه گذاری به رویپه برای هندی ها در خارج از این کشور فقط در نپال و بوتان صادر شده است و اکنون به دلیل یکسری محدودیت هایی که بر روی ایران اعمال شده، اجازه سرمایه گذاری در ایران به روپیه به میان آمده است و سرمایه گذاری در ایران توسط تجار هندی به دلار و یورو کنار گذاشته می شود.


البته این مقام آگاه در ادامه گفت: این مجوز در ماه گذشته میلادی اعطاء شده است.


بر همین اساس، از جمله محورهای اصلی پیش رو در مذاکرات حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران و «میرندرا مودی» نخست وزیر هند، بحث و گفتگو در حوزه انرژی عنوان شده؛ ضمن اینکه گفتگو در مورد توسعه بندر چابهار که کریدور اصلی اتصال هند به افغانستان محسوب می شود هم از جمله مباحث مهم دیگر است.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر