28 بهمن 1396 - 11:22
سازمان برنامه و بودجه مکلف شد؛

حذف برنامه های غیرضرور دستگاه‌های اجرایی

نمایندگان مردم در خانه ملت سازمان برنامه و بودجه را مکلف به حذف حداقل ۵ درصد از برنامه فعالیت های موازی غیرضرور دستگاه های اجرایی که از بودجه عمومی کشور اعتبار دریافت می کنند، کردند.
کد خبر : ۸۲۲۲۲
مجلس

به گزارش ایبِنا به نقل از  خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (شنبه ۲۸ بهمن) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۷، با بند الحاقی ۱۰ تبصره ۱۲ این لایحه موافقت کردند.


براساس بند الحاقی ۱۰ تبصره ۱۲ لایحه مذکور؛ در اجرای بند (الف) ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه و با هدف کوچک سازی ساختار دولت، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور حداقل ۵ درصد از برنامه – فعالیت های موازی، یکسان و غیرضرور دستگاه های اجرایی که از بودجه عمومی کشور اعتبار دریافت می نمایند و در پیوست شماره ۴ این قانون درج شده اند را شناسایی و پیشنهاد حذف یا ادغام آنها را به شورای عالی اداری ارائه نماید، اعتبارات بخش های ادغامی به سازمان جدید منتقل و در صورت حذف برنامه- فعالیت، اعتبارات مربوطه تخصیص نمی یابد.


سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند در مقاطع سه ماهه گزارش عملکرد این بند را به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر