مدیرعامل فرابورس خبر داد:

دریافت موافقت اصولی نخستین VC حوزه مسکن، راه و شهرسازی

‍مدیرعامل فرابورس از دریافت موافقت اصولی تاسیس نخستین VC در حوزه مسکن، راه و شهرسازی با ارزشی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
کد خبر : ۸۲۲۶۳
نشست

به گزارش ایبِنا، امیر هامونی پیشنهاد کرد که با توجه به ارتباط طرح‌های بسیاری از مخترعان به حوزه‌های راه و ساختمان، در آینده فستیوال‌های راه و شهرسازی و همچنین صنعت ساختمان نیز برگزار شود و شرکت‌های فعال در گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات که سهام‌شان در بورس معامله می‌شود می‌توانند در این فستیوال‌ها حضور یابند.


هامونی همچنین درخواست پذیرش یک شرکت داخلی که داروی ضد سرطان تولید می‌کند و حاشیه سود خوبی دارد به فرابورس را خبر خوبی دانست و افزود: با یاری خداوند به زودی در تابلو اصلی بازار فرابورس، این شرکت پذیرش و در ادامه سهام آن عرضه می‌شود.


وی با اشاره به اینکه در میان مخترعان برتر بازار دارایی فکری چند شرکت بورسی نیز وجود دارند، گفت: جای خوشحالی دارد که شرکت‌های بورسی هم برای ارتقای بهره وری خود وارد چنین عرصه‌هایی می‌شوند.


مدیرعامل فرابورس از تلاش‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برگزاری فستیوال‌هایی که بازار دارایی فکری فرابورس بستر مقرراتی آن را فراهم کرده است، قدردانی کرد.


نقش تابلو دانش‌بنیان فرابورس در توسعه بازار دارایی‌ فکری


همچنین معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز در این نشست به ایجاد تابلو دانش‌بنیان در فرابورس اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی این تابلو همه بسترهای لازم برای توسعه بازار دارایی‌ فکری ایجاد شده است.


علیرضا دلیری برگزاری فستیوال‌های نوآورانه در کشور را حائز اهمیت دانست و گفت: امروز به‌ جایی رسیده‌ایم که بازار دارایی فکری از سوی معاونت علمی و فناوری و سازمان بورس و فرابورس در حال نهادینه شدن است.


 دلیری با اشاره به اینکه رویدادهای کارآفرینی در حال حاضر در تمام شهرستان‌های دوردست کشور در حال برگزاری است گفت: در زمینه بازار دارایی‌ فکری در کشور باید بستر را به نحوی گسترش دهیم تا جامعیت عمومی در همه استان‌های کشور داشته باشد و فعالیت در این بازار طوری نهادینه شود تا در تمام  استان‌های کشور عمومیت پیدا کند.


معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی، موافقت خود را با این نگاه که فرا بورس ایران می‌تواند بورس دانش‌بنیان کشور باشد اعلام کرد و گفت: نزدیک به چهارصد میلیارد تومان منابع به صندوق‌های دارای مجوز در کشور تزریق‌شده و تمام بسترهای ارتقا و تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در فرا بورس فراهم‌شده است؛ از این ‌رو امیدواریم بتوانیم اقتصادی همراه با موفقیت به همراه آوریم.


۲۳۸ اختراع در فهرست عرضه بازار دارایی‌های فکری


در بخش دیگری از این نشست رییس مرکز فن بازار ملی ایران از قرار گرفتن ۲۳۸ اختراع در فهرست عرضه بازار دارایی‌ فکری خبر داد و گفت: علاوه بر آن موفق به انعقاد ۲۱ قرارداد سرمایه‌گذاری در اختراعات به ارزش بیش از ۱۶۵ میلیارد ریال شده‌ایم.


اکبر قنبرپور با اشاره به اینکه بازار دارایی فکری با همکاری پارک فناوری پردیس، سازمان بورس و اوراق بهادار، اداره ثبت اسناد و املاک کشور و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به میزبانی شرکت فرابورس ایران در خرداد ۹۳ راه‌اندازی شد، گفت: هدف این بازار کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای نوآورانه مخترعان و کارآفرینان کشور از طریق فروش یا جذب سرمایه‌گذار به طرح‌هاست.


رییس مرکز فن بازار ملی ایران در پایان درخصوص هدف برگزاری فستیوال‌های عرضه نوآوری گفت: با همکاری شرکت فرابورس ایران و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای افزایش شناخت مخاطبان و نیز بازاریابی و عرضه مناسب نوآوری‌های عرضه شده در این بازار، برگزاری رویدادهایی با عنوان فستیوال‌های عرضه نوآوری طرح‌ریزی شد.


گفتنی است، در دومین نشست مخترعان منتخب بازار دارایی فکری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۸ طرح که مجموع مبلغ قرارداد آن‌ها بالغ بر ۹۲ میلیارد ریال است، رونمایی شد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر