28 بهمن 1396 - 16:04

تسویه بدهی دولت به بخش‌های خصوصی و تعاونی از محل واگذاری

نمایندگان مردم در خانه ملت موافقت کردند که تسویه بدهی دولت به بخش های خصوصی و تعاونی از محل واگذاری اموال و دارایی ها متعلق به دولت و موسسات و شرکت های دولتی انجام شود.
کد خبر : ۸۲۲۶۷
مجلس

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، ۲۸ بهمن ماه) مجلس در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۷ با بند الف تبصره ۲ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.


براساس این گزارش در بند الف تبصره ۲ این لایحه آمده است: به دولت اجازه داده می شود که در سال ۱۳۹۷، مصارف مربوط به واگذاری بنگاه های دولتی موضوع جزء (۲)‌ بند (د) سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی مصوب یک خرداد ۸۴ را از طریق جدول شماره (۱۳) این قانون و بدهی خود به بخش های خصوصی و تعاونی، نهادهای عمومی غیر دولتی را از محل واگذاری اموال و دارایی ها و سهم الشرکه که متعلق به دول و موسسات و شرکت های دولتی را از طریق جدول شماره ۱۸ این قانون پرداخت کند.


همچنین در بند ۲  آمده است: بدهی دولت به بخش های خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی را از محل واگذاری اموال و دارایی ها و سهم الشرکه متعلق به دولت و موسسات و شرکت های دولتی از طریق جدول شماره ۱۸ این قانون قابل پرداخت است.


ارسال‌ نظر
احسان الله جدیدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
۰
سلام سرنوشت تبصره 35 قانون بودجه 95 که در سال 96 هم لازم الاجراست چی شد؟این تبصره در مورد بخشش سود وامهای خرد زیر 100ملیونه پس چرا عملی نمیشه.چرا فقط شامل وامهای زیر 50ملیون شده؟مگراصل تبصره مال وامهای زیر 100ملیون نیست.ترا بخدا اجرا کنید دیگه.ترا به مقدسات اجرا کنید بانک رفاه زندگی ما را جمع کرد.سال 96 داره تموم میشه اجرا کنید.
فیلم و پخش زنده
بیشتر